Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cum stati cu premenopauza?


Recommended Posts

Mianda, am povestit mai sus ce simtome am.  [flo2]

 

IAr despre mutarea subiectului - zau ca acum, de cand subiectele urca sus cand sunt active nu are rost. In plus e ceva de femina intim  [flo2]

Stai ca ma intorc sa vad. Mi-a scapat sau te-am confundat cu altcineva. Ma duc sa recitesc.

 

Cum urca? Eu l-am cautat la femina intim si era destul de jos. Am trecut de 2 ori peste pagina si abia l-am vazut.

Dar daca nu se poate, asta e!

 

PS: Mi-a scapat. 

Era prea de dimineata si eram chiauna. Doar am spus ca nu m-a lasat premenopauza sa ma odihnesc cum trebuie. [:-)))]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 132
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

. Daca la tine-s numai 6, bucura-te, oficial nu esti la menopauza! [:-)))]

Hai mey ca exista viata si dupa menopauza!!!Ce-i pesimismul asta!!!

 

Cum spuneam eu as vrea sa ma ...linistesc,cu toate simptomele astea.Chiar daca asta presupune intrarea la menopauza.

 

Oricum depinde de organism...eu cunosc doamne care nu au suferit niciun pic (ma rag raportat la simptomele descrise de mine),nu au avut premenopauza.Si tot de organism depinde cum reactioneaza indiferent de alimentatie,miscare...sigur sunt recomandate,insa nu inseamna ca la toata lumea isi fac la fel efectul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca ma intorc sa vad. Mi-a scapat sau te-am confundat cu altcineva. Ma duc sa recitesc.

 

Cum urca? Eu l-am cautat la femina intim si era destul de jos. Am trecut de 2 ori peste pagina si abia l-am vazut.

Dar daca nu se poate, asta e!

 

PS: Mi-a scapat. 

Era prea de dimineata si eram chiauna. Doar am spus ca nu m-a lasat premenopauza sa ma odihnesc cum trebuie. [:-)))]

Mianda,intra pe subiectre active si gasesti imediat orice subiect la care s-a raspuns de curind.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Hai mey ca exista viata si dupa menopauza!!!Ce-i pesimismul asta!!! Oricum depinde de organism...eu cunosc doamne care nu au suferit niciun pic (ma rag raportat la simptomele descrise de mine),nu au avut premenopauza.Si tot de organism depinde cum reactioneaza indiferent de alimentatie,miscare...sigur sunt recomandate,insa nu inseamna ca la toata lumea isi fac la fel efectul.

 Corect!

 Nu toata lumea e la fel si fiecare raspunde diferit.

 Alta chestie e senzatia continua de urinare...parca nu am vazut sa se planga nimeni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor - da, sunt si eu membra in acest club. 

Mi-a placut foarte mult sinceritatea lui Buflea  - foarte bine spus. Sunt atat de multe tabu-uri despre pre-menopauza, peri-menopauza sau cum s-o mai numi ea... incat ce spui tu e balsam la suflet.

 

De la latitudinea celor 40 de ani in the sunny side - ma rog, sa nu spun mai mult si pentru ca ne place sa jonglam cu varsta... incep si eu sa ma consolez ca o fi o etapa a vietii care trebuie trecuta.

 

 Totusi 40 si mult peste? Ca parca eu la 42 nu ma incadrez pe aici. [fri]

 

Kilograme in plus n-am luat (sau hai, poate 1 sau 2, dar astea de la mancat prea mult), nervoasa nu sunt, nici depresiva...am doar o stare de rau general, insomnii, dureri de cap, stare de neliniste interioara (asa ma simteam cand beam mai multa cafea), dureri insuportabile de sani, stari de greata, obraji fierbinti tot timpul, ciclu menstrual tot mai scurt (in ultima vreme s-a intamplat sa fie si la 2 saptamani), stari de grata...sa mai scriu? 

Sa nu fie premenopauza si sa fie doar o dereglare hormonala? V-am mai spus, exact la fel ma simteam si in perioada in care luam anticonceptionale.

Le-am luat in scop terapeutic si pentru o perioada de doar 4-5 luni ca nu le-am tolerat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mey ca exista viata si dupa menopauza!!!Ce-i pesimismul asta!!!

 

Cum spuneam eu as vrea sa ma ...linistesc,cu toate simptomele astea.Chiar daca asta presupune intrarea la menopauza.

 

Oricum depinde de organism...eu cunosc doamne care nu au suferit niciun pic (ma rag raportat la simptomele descrise de mine),nu au avut premenopauza.Si tot de organism depinde cum reactioneaza indiferent de alimentatie,miscare...sigur sunt recomandate,insa nu inseamna ca la toata lumea isi fac la fel efectul.

Sora mea e cu destui ani mai mare ca mine si a intrat de cativa ani la menopauza. Dupa menopauza parca a inceput sa-i cada fata, desi pana atunci nu a avut riduri si a aratat impecabil. Mostenim aceleasi gene si de aia-mi este frica. 

Eu tin mult la aspectul asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...