Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 109


Recommended Posts

Sa fie cu noroc, Moni! Bine ca si "zis" ceva ca ma pregateam sa intreb de tine. 

 

Si eu astept CM ca sa fac histeroscopie. Dar am nevoie si de un plan B. Nu functioneaza aparatul (nu stiu daca il repara in luna dec) si tr sa vad unde merg. Cine ma primeste si tot tacamul de aici....

 

O seara frumoasa!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 509
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu nu stiu inca ce urmeaza,i-am scris doctoritei moise si dansa spune ca diua chestii trebuie sa stie cum au fost endometrul si embrionii.Ce sa zic??Endo bun embrioni buni(asa au zis ei)!!

Sa vad ce zice si dansa!!

Coordonatoarea a zis ca ii pare rau si ca sa nu renunt,ce kkt sa zica??

As merge pe doza mai mare de Prednison si ma gandesc sa o intreb pe doamna dr daca nu mi ar recolta nk uterine eu asa simt ca acolo e ceva lupta dupa ET,nu ma intrebati ce simt ca nu stiu sa explic.Si imi aduc acum aminte ca pe masa de transfer ,mutu cela de doctor o zâs ceva ca eu am intrebat daca e bun enso ca strucura ca am avut polip si a zis ca a vazut si el la primul eco,in ziua punctiei donatoarei dar ca acum e ok.Trebuie musai sa vad ce e in uterul ala inainte de FET!!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu inca ce urmeaza,i-am scris doctoritei moise si dansa spune ca diua chestii trebuie sa stie cum au fost endometrul si embrionii.Ce sa zic??Endo bun embrioni buni(asa au zis ei)!!

Sa vad ce zice si dansa!!

Coordonatoarea a zis ca ii pare rau si ca sa nu renunt,ce kkt sa zica??

As merge pe doza mai mare de Prednison si ma gandesc sa o intreb pe doamna dr daca nu mi ar recolta nk uterine eu asa simt ca acolo e ceva lupta dupa ET,nu ma intrebati ce simt ca nu stiu sa explic.Si imi aduc acum aminte ca pe masa de transfer ,mutu cela de doctor o zâs ceva ca eu am intrebat daca e bun enso ca strucura ca am avut polip si a zis ca a vazut si el la primul eco,in ziua punctiei donatoarei dar ca acum e ok.Trebuie musai sa vad ce e in uterul ala inainte de FET!!

 

 

Buna . Eu am reusit a 4 oara cu endo schretching si cu Medrol de 24 mg. La al treilea fiv am incercat si intralipid si nimic. Nk urile le m facut din sange. Si la mine endo bun si nimic pana a venit minunea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost asa:primul FIV la 39 de ani raspuns destul de slab la stimulare ,totusi 3 embrioni z3 transferati .beta 100 la z10 dublata apoi la 48 h dar n am  mai ajuns la eco,am repetat o beta asa din senin(c-asa imi vine mie) si pac...60.

nimic nu anunta asta!!

peste 6 luni am repetat FIv ul cu o st.mai puternica insa tot la fel ovo putine, 3 embrioni transferati de ziua 3(vineri punctie- luni transfer) rezultat negativ cu menstruatie instalata rapid.

Nu am mai vrut sa continui pe acelasi drum ,nu stiam incotro...!!Apoi am auzit de ovodonate si am zis gata,asta e solutia ,nu sunt bune ovocitele mele.Restul stiti!!

Acuma nu mai stiu nimic,aud ca f putini embrioni sunt buni dpdv cromozomial.

Habar n am!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa fac ce simt?Simt ca trebuie sa continui pe drumul asta,dar nu stiu daca mai pot financiar asa repede ca nu ma ajuta prea tare varsta si ciar nu vreau sa astept.

Nu stiu insa pe ce schema !,dar am senzatia ca astia de la Unica o sa vina cu ceva idei,nu stiu de ce cred asta!!

Am renuntat la genele mele insa nu as vrea sa renunt la fel de repede si la genele sotului meu,are asa gene bune!!Parca as mai incerca odata !!

Zic io de capu meu,ăsta nici nu stie!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am eu o intrebare :sunteti fete umblate la biserica,ati spus preotului duhovnic,ca mergeti la fertilizare,avand in vedere ca biserica nu preaaa e de acord cu asta adica mai degraba ,nu e de acord si punct.???Io i-am zis la popa nost ca ma duc, apoi

n-o zic nica saracu, numa io n-am stiut de ce..haha!!

Da io-s serus cu popa si ii tare de treaba,imi da pace cu ale mele ca si io il ajut la biserica!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moni eu nu m-am spovedit niciodata.eu cred in Dumnezeu.el sa-mi ierte ce e de iertat."multele mele pacate"  [alcool]

 

iar la biserica nu prea merg.simteam nevoia sa merg la cate o manastire,ne suiam in masina si plecam in plimbari.departe,oriunde,la manastiri unde simteam sa merg.nu-mi pare rau.Dumnezeu stie mai bine de ce a facut asa pt mine.o sa inteleg,poate,si eu intr-o zi...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...