Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Fiv cu ovocite donate 109


Recommended Posts

  • Răspunsuri 509
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Sorinake, abia asteptam sa scot majoretele pentru tine!

[majoreta] [majoreta] [majoreta] [artif] [artif] [artif] [artif] [acor]  [cri]  [batetoba]  [trombon] 

Prin cate ai trecut si tu... ma bucur din toata inima pentru tine!!!

Sa-ti traiasca fetita, sa fie sanatoasa si sa fiti si voi fericiti alaturi de ea!

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bebelusii mei sunt mari, la faza de iesit dintii. Baietelului i-a iesit primul, jos, si arata ca un hamster stirb. Noaptea il dor gingiile probabil, ca plange si se trezeste de o mie de ori, si nu am ce face decat sa ii dau sa suga, ceea ce il mai alina un pic, il mai legan pe piept, il mai mangai pe spate si mai adoarme.

Pe chestia asta am parasit patul in care dormeam cu amandoi si dorm in alta camera numai cu el, sa nu se trezeasca fetita, care inca nu e asa maraita. Si langa ea s-a pus tati. Il iubeste mult si in timpul zilei rade mereu la el si il "cere", vrea la el in brate, dar noaptea doarme la subratul lui mami, tinandu-mi mana in brate ca pe o papusa. Asa ca s-a pus si fetita pe urlat pana m-am dus la ea, iar sotul la baietel. Am alaptat-o, s-a agatat de mine ca o liana, m-a mangaiat pe piept, pe brate, pe maini, ma framanta cu piciorusele... cand a terminat cu suptul, si-a plantat picioarele pe mine si mi-a luat iar mana in brate strans, sa fie sigura ca nu mai plec... mi se rupea inima. Cand am adormit, am fugit la baiat, care jelea de rupea pamantul si el...

Cam asa e viata cu gemenasi. Dulci cat incape, tandri si trag amandoi de mine in acelasi timp. De cate ori mi-e greu de m-as aseza pe jos sa nu mai stiu de nimic, imi trece cu formula magica: Si cum ar fi daca nu i-as avea? Si capat pe loc puteri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai Poppy iar mi-au dat lacrimile de la povestea ta!  [flo2] . Si eu așteptând gemanasii cu gânduri pline de vitejie... :)))  le-am cumpărat un pătuț pentru început  in care sper sa si doarmă - la ei in camera, plănuind sa dorm alături pe divan pana nu se mai trezesc asa des nopțile. 

Dar cred ca repede o sa revin cu picioarele pe pământ dupa ce vin cu ei acasă ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vera, nu mai ai nici tu mult... baietei parca ai in burtica, nu?

E bine ca ti-ai luat un singur patut, noi am luat doua si unul a ramas de decor, abia acum il folosim ca al doilea tarc cand vrem sa mai facem treaba si sa-i lasam, ca au inceput sa cam zburde si ne e frica sa nu cada din patul mare...

Cat despre dormit, am avut si noi planuri, oho! Am inceput prin a dormi amandoi in patul mare, iar patutul cu pruncii lipit de al noastru, ca gardutul coborat. Eu langa ei, ca sa-i mai alin in somn sau sa-i iau la alaptat. Apoi fata dormea rau si se agita in somn, asa ca am luat-o tot mai des sa doarma cu mine, apoi de tot, apoi baiatul a racit si mi-a fost mila ca era prapadit si facea tratament, asa ca l-am luat si pe el si nu l-am mai putut pune inapoi, ca a urlat cu hotarare. Si sotul a zburat din schema in camera alaturata. Acum iar schimbam aranjamentul, ia fiecare cate un copil, ca sa nu se trezeasca unul pe altul. Si cine stie ce ne mai asteapta...

Sarcina usoara iti doresc si sa te bucuri de ei! Sa stii ca toata lumea o sa te compatimeasca ca vaaai, cum te descurci cu doi, ce nasol - si e greu!! Dar e asa bine in o mie de momente. Sa vezi cum e sa te trezesti dimineata si doua perechi de ochisori te cauta si doua capete se itesc la tine si iti zambesc cu toata gurita...

Bafta tuturor fetelor, aspirante, gravide, mamici!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mulțumesc mult Poppy !!! Da am doi băieți ! Azi am fost la eco au aproape câte un kg fiecare si am facut si o injecție de maturare a plămânilor in caz de prematuritate ... ca mi s-a cam scurtat colul si stau doar la pat . Dar socot asta cel mai mic sacrificiu dupa atâția ani de chin ....

Voua va uram câte mai multe clipe frumoase ca restul se uita si cel mai important mami fericita, relaxata si odihnita ! 

Va pup fetele in focuri si sa va dea DD tot ce imi doresc eu mie ! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost ieri la Fundeni sa repet analizele si mi-a transmis dna Usca prin asistenta ca trebuie sa trec de la clexane de 0,4 la 0,6 avand in vedere ca am luat in greutate cam mult ...69 kg, iar in ceea ce priveste aspirin cardio sa reduc la 3/sapt (aveam zilnic), in rest sa continui cu acid folic, taxofit, magne B6.

Tot ieri am fost si la Filantropia sa incep monitorizarea sarcinii cu dr Iancu in cazul in care ma hotarasc sa nasc la spital....si m-a bulversat discutia cu el. A spus ca el ia de bun ce spune hematoloaga dr Avram si anume ca este necesar doar aspirin cardio zilnic cu atat mai mult cu cat la morfologie mi-a spus ca identifica risc de tensiune si prin urmare preeclamsie, si ca nu vede rostul clexane-ului, ca daca ar fi dupa el, mi l-ar scoate de tot!

La fel mi-a spus de vitamine....ca nu are sens sa mai iau acid folic (ca este important sa fie luat inainte cu 2 luni de sarcina si eventual inca o luna in sarcina), taxofit nici atat (m-a intrebat ce este) ca fatul ia de la mama cate vitamine ii trebuie si considera ca in general exista depozite si nici magne B6. Nu i-am mai spus ca nu am renuntat de tot la utrogestan.

De bine, ce incepusem sa ma agit sa fac rost de clexane de 0,6 care se gaseste mai greu, acum nu stiu ce sa fac...sa merg in continuare pe schema cehilor, pe schema lui Usca sau pe recomandarea dr de la Filantropia.

Mi-a facut si un eco rapid...si asta pt ca am cerut eu sa vad daca este bine bebe, dupa raceala puternica pe care am tratat-o cu greu.....stranuta saracutul.

Voi cum ati procedat ?...ati schimbat doza de clexane pe masura ce ati luat in greutate?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...