Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Al meu nu vrea nimic bucăți.  Totul pasat. Vine soacra-mea pe la noi si ii da dumicati mici de miez  de pâine. Culmea, i-a placut si ar mai fi vrut!

Asadar, ma gandesc sa incerc cu biscuiti sau briose dulci/ aperitiv. Cine stie, poate chiar accepta, macar putin acolo...

Ce ati preparat bun intre timp?  De care faina putem folosi? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Eu i-am dat sporadic nurofen cand chiar nu o puteam linisti, ca au spart 4 dinti o data. Si panadol cand a facut febra, o singura data. 

Oani, e geniala masina de paine. Eu de 1 an de zile nu am mai cumparat niciodata paine. Fac la 2 zile. Bine, impropriu zic fac, pun toate ingredientele si apas un buton...

A mea vrea doar bucati. Nu accepta nimic pasat, nimic cu lingurita. Nici macar iaurtul, favoritul ei. Daca insist se apuca de urlat. Asa ca o las, uneori mananca, alteori nu. Ieri la pranz a mancat bine carnea si legumele din supa. Zeama o pun in canita cu cioc si se serveate ea din cand in cand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, soacrele/mamele astea. mi e o groaza cand oi merge la ai nostri de Pasti. cred ca ii pregatesc de aici mancare, ca acolo nimic nu va fi baby friendly :(( la mama poate-poate ma bag sa fac eu ciorba (ca al meu e cu ciorba), un cheesecake in loc de pasca pt bebei, sarmale, nu stiu la ce sa ma bag sa ii pot da si piticului. ca voi fi numai prin vizite si va fi tare greu. bine ca nu cere cand vede pe altul mancand. de fapt, in caz de foame, traiasca titi :))

 

Lili, sa treceti bine peste perioada asta. lui Vladut nu i a mai iesit niciun dinte, ii are doar pe cei 2 de jos. sus se vad incisivii si caninii, dar nici urma sa sparga. e foarte bine dispus, mananca f bine, de toate, as putea spune. nu mai accepta piureuri, vrea bucati, dar cum intra, asa ies, intregi :)) i-am dat o tocanita de legume si a mancat o foarte bine.

 

Faina folosesc si eu 650, dar si de la socri, aia nu cred ca e asa procesata. eu nu am masina de paine, framant si coc :D 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oani, el mesteca. nu il indop cu mancare de una. piureuri nu accepta, nu mai accepta nimic pasat. vrea bucati sa mestece. si in scutec e curcubeu de culori :))))) din ce am cititi pe grupurile de diversificare, cica e normal sa nu digere stomacul tot, ca muult si bine scaunul lor va avea bucatele de mancare

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...