Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si a mea adoarme doar la san in casa iar afara in carucior/SSC. Mereu a fost asa, dar nu ma deranjeaza. Adoarme si la altcineva in brate dar plimbata. E mai comod la san. Voi mergeti pe autointarcare? Eu nu cred ca am atata rabdare...cum va ganditi sa procedati?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sunt pe grupul Alapteaza de pe FB si vad atatea povesti frumoase acolo. in principiu merg pe autointarcare, insa se vedem ce se intampla pe parcurs. tot ce stiu e ca nu vreau o intarcare brusca. e topit dupa san si fericirea lui ma consoleaza :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca se dovedeste ca nu avem alergie la proteina din lapte de vaca(Doamne ajuta!),  probabil ca o sa o trec pe lapte praf dupa ce implineste un an. Simt si eu nevoia sa mai plec singura, sa fac si altceva decat sa alaptez. Am vazut si eu ca sunt mamici care merg pe autointarcare si alapteaza pana la 3-4-5 ani. Parerea mea este ca e un pic exagerat sa mai alaptezi la 5 ani - copilul are nevoie sa nu mai fie asa legat de mama, plus ca nici pt ceilalti membri ai familiei nu cred ca e ok. Dar asta e parerea mea, poate e gresita. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mima, sunt perfect de acord cu tine. Hai și pana la doi ani pentru cine poate (eu nu).

 

Mi-e groaza de moment totuși,  am avut niste probleme cu umarul și ar fi trebuit sa iau niște medicamente - așa ca am încercat sa îi dau lapte praf și a fost dezastru, nu am reușit,  a făcut istericale în toată regula

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...