Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Mima, il atrage cana cu cioc, o duce la gura, dar cand da de gustul apei se stramba. din biberon nu incerc ca mi sabotez alaptarea si nici nu cred ca l-ar accepta

 

Poate nu simte nevoia de apa. Noi avem fix o luna de diversificare si nu i-am dat apa. Bea laptuc dupa , daca vrea. Am incercat cu cana zilele trecute si cred ca a luat o gura, max doua. Dar nici ei nu cred ca i-a placut.

 

Apropo de sabotat alaptarea cu biberonul, a mea a baut un biberon seara de cand s-a nascut, cu vreo doua pauze mai mari, dar nu a renuntat la san. De curand a avut iar 3 sapt cand nu a mai vrut biberon. Eu i l'am mai oferit in cazurile in care nu se satura cu al meu sau cand am mai plecat 2h de acasa. Dar probabil e o exceptie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

suntem deci ultimele care nu au inceput diversificarea. Incepem dupa Craciun. Sotul a insistat si el sa mai asteptam, asa ca nu e graba. Iar pe mine nu ma deranjeaza ca oricum ma panicheaza rau ideea:)). Interesata e de mancare, dar om vedea ce si cum. Toate prietenele mele din Bv cu bebelusi (nu stiu cum ne-am nimerit sa nastem in aceeasi perioada la dif de cateva zile:)) au zis ca mai stau sa treaca sarbatorile. Oricum, acum ii sparg si dintii de sus si e maraita asa ca nu o voi stresa suplimentar. 

 

Si eu o sa incerc cu cana cu cioc. Biberon a baut de 2-3 ori cu lm muls cand era mica de tot si nu are rost sa incerc acum. Nu cred totusi ca la 6+ mai poti sabota alaptarea. Acum stie bine ce sa faca cu tzitzi:)).

 

Fructe ii voi da coapte in prima faza. Parca ce crude fermemteaza mai tare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am dat mar crud, si azi para cruda (prin razatoarea de sticla). E ok pana acum. Chiar speram sa faca un scaun mai repede, ca de cand ia cele cateva lingurite de legume (putin, nici 1/5 de portie) face un scaun la 2 zile, de unde facea 3-4 pe zi, si lichid ca apa. Dar nu a influentat

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, cat de dependenti de voi sunt bebelusii? A mea, de ceva timp, nu ma mai lasa sa fac nimic. Vrea doar in brate, plimbata. Daca o ignor urla. Nu plange, tipa. Ca un mic terorist. Inainte statea fara probleme in bouncer, trebuia doar sa ma vada. Acum nu mai e de ajuns. Nu imi vine sa o las sa urle, dar efectiv nu pot merge nici la baie fara "concert"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...