Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

noi suntem bine. ii cant tare si ma uit la el cand fac ceva prin casa :) nu e chiar f legat de mine. insa dupa un timp devine agitat si vrea in brate. a descoperit ce misto e sa stai in fund si vrea asa. cateodata il las fara scutec la pielea goala si se joaca, ba cu picioare, ba se rostogoleste si eu imi vad de treaba. binenteles cu un ochi la el

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Idem. Am noroc cand e cea mare acasa ca mai sta putin cu ea sa mai merg si eu la baie sau sa pun de mancare. 

Azi a inceput sa mearga de'a busilea. Putin, cateva miscari i-au reusiit,greu pentru ca ea incearca de fapt sa se ridice in picioare din pozitia de 4 labe :))).

Am gasit razatoare de sticla in Auchan pana la urma, cam scumpa zic eu 14 lei. Si am fost super incantata de DM ieri, au de toate pentru bebe in varianta bio: ghee, cereale de toate, seminte....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apa de abia acum pot spune ca bea, nici acum multa, cam 50-60 ml pe zi. Ii dau cu cana 360 munchkin, dar fara capac ca nu stie sa traga pe acolo, deci practic acum bea ca dintr-o cana normala. A invatat destul de bine.La inceput se ineca des.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Idem. Am noroc cand e cea mare acasa ca mai sta putin cu ea sa mai merg si eu la baie sau sa pun de mancare. Azi a inceput sa mearga de'a busilea. Putin, cateva miscari i-au reusiit,greu pentru ca ea incearca de fapt sa se ridice in picioare din pozitia de 4 labe :))). Am gasit razatoare de sticla in Auchan pana la urma, cam scumpa zic eu 14 lei. Si am fost super incantata de DM ieri, au de toate pentru bebe in varianta bio: ghee, cereale de toate, seminte....

 

Bravo!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo, Oani! De acum incepe distractia! 

 

A mea nu e legata doar de mine. Nu suporta sa stea singura. e bine si cu tati. Vrea sa ii vorbim permanent, bagata in seama. Problema e cand sunt singura acasa, ca e tare solicitant. Azi am carat-o cu mine peste tot in carucior. A functionat cat de cat:) 

 

Nu se ridica in 4 labe. Ridica doar fundul dar nu stie ce sa faca cu mainile. Se impinge insa inapoi. Inainte nu se taraste inca. Dar da din picioare inclusv cat sta in brate. Si ea ar vrea doar in fund. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu vopsea fara amoniac m-am tot vopsit eu acasa dar ma tine din ce in ce mai putin. Ultima data(luna trecuta) m-a tinut 2 saptamani. As merge la salon sa foloseasca ceva mai profi. Dar presupun ca alea sunt cu amoniac si mi-e cam frica.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu ma mai vopsesc de cativa ani, dar m-as vopsi cu amoniac. Nu cred ca afecteaza cu ceva. Pana la urma chimicale sunt in orice, inclusiv in creme, oje etc. Dar au si la salon vopsele bune fara amoniac, daca de asta iti e teama. Inoa parca se chema. De cand ma vopseam eu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...