Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Cel mare nu a avut nici o reactie adversa la ROR. A facut anul asta a doua doza. Si nici copiii prietenilor. E adevarat ca m-am dus cu emotii la vaccin si eu, ca citisem tot felul. Acum , sper sa se stopeze epidemia asta ca nu as vrea sa facem de doua ori pana la un an. Dar daca nu, facem, pt ca poate da complicatii urate rujeola.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

mamici care dati Fe la bebelusi, cum il dati? ce parere aveti despre ROR? cica statul e speriat din cauza epidemiei de rujeola si cheama bebelusi la vaccin la 9 luni - o doza - urmand ca la 12 luni sa fie doza nr 2
Eu i-am facut analize si a iesit siderenia si feritina in limite, dar oarecum mai spre limita de jos, iar hemoglobina sub limita( 11.1). Pediatra mi- a spus sa ii dau fier, cate 8 picaturi. Medicul de familie; specializata si ea in pediatrie, mi-a spus ca dupa ea nu ar da pentru ca am i ceput sa ii dau alimente ce au fier. Nu i-am mai dat pana la urma. Cu vaccinul nu stiu ce am sa fac, pana la 9 luni ma mai gandesc. Cea mare nu a avut reactii adverse la ROR. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fiwrul Hausman se da intre mese, dar nu pe stomacul gol, cele 8 picaturi se impart in 2, 4 pic dimineata si 4 seara. Se incepe in prima zi cu o picatura dimi, una seara, si se creste doza zilnic pana la nr. recomandat (in functie de greutate 8kg=8 pic)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am dat timp de 2 luni Altrifer, 1 ml pe zi, intre mese pt ca Ca inhiba absorbtia Fe. Daca poti, da-i si vit. C picaturi pt ca ajuta la absorbtia Fe. A mea nu a vrut. Nu era anemie, dar era la limita de jos pt ca a avut greutate mica la nastere, cica. Asta se intampla pe la 2 luni asa ca i-am dat. Cica altrifer e mai bn tolerat decat Hausman. Nu s-a constipat deloc, doar a facut caca mai verzui

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...