Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Buna dimineata, mamici. De vreo 4 zile am inceput si noi diversificarea. Incanu m-am hotarat daca mergem pe autodiversificare sau diversificare clasica. Am incercat ambele variante. A mancat (vorba vine) banana si avocado singura si ii place. A facut gag-uri in prima zi dar acum deja pare sa gestioneze mult mai bine mancarea. Am incercat si cu piure de patrunjel si pastarnac si a mancat si din acela vreo 3-4 lingurite. Imi place mult ideea de blw dar mizeria e maaaare rau. Voi ce mai faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A mea e in greva foamei. Complet. Nici lapte nu papa. Nu stiu ce sa ii mai fac. Mi-e si frica sa o cantaresc, cred ca a slabit. Are deja 4-5 zile de cand nu mai mananca. Doar noaptea ce mai trage din san, cat de cat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

E alaptata. Semiadormita mananca cat de cat. Dar foarte putin. Solide maxim 50gr pe zi. Apa bea cam 100-150ml pe zi. Eu tot ma astept sa fie din cauza dintilor, dar nu par sa sparga prea curand. Am sa-i fac lp sa ii dau cu cana,poate vrea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu tin regula de 3 zile. I-am dat si fructe si legume. Eu am un fond alergic dar sper ca la ea nu e cazulm vreau ca in 2 sapt sa ii dau si ou si carne. Deja are 6 l jumatate. Nu voi merge exclusiv pe blw. Cred ca dimineata ii voi da fructe bucati si la pranz piure

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu tin regula de 3 zile. I-am dat si fructe si legume. Eu am un fond alergic dar sper ca la ea nu e cazulm vreau ca in 2 sapt sa ii dau si ou si carne. Deja are 6 l jumatate. Nu voi merge exclusiv pe blw. Cred ca dimineata ii voi da fructe bucati si la pranz piure

ce fructe ii vei da? cand face 7 luni ii dau proteine. deocamdata legume si fructe de sezon

 

 

Din pacate nu iese nimic la muls. 10-20 ml chinuit.

pompa nu ai?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ba da Ganganie, la pompa iese asa putin. Eu nu am reusit niciodata sa mulg mult la pompa, max 30-40 ml.

Acum a mancat la pranz tot ce i-am facut. Piure de cartof dulce cu smantana, cam 100gr. Poate incet incet isi revine. Ma uit la gingie si e tare umflata si sus si jos, dar nu e rosie, e alba. Deci nu cred sa iasa saptamana asta.

Eu ii dau mere, pere in principal, mai rar gutui si banana. 

Cred ca am sa incep si cu cina, iaurt simplu pentru inceput. L-am cumparat dar nu i-am dat inca. Azi ii dau, poate ii place si macar pe ala sa il manance mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...