Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

oh. si eu aveam impresia sa nu iese la pompa nimic, dar daca apas cu pompa pe san, iese ca la vaci :))) insa ma automutilez. si atentie, foloseam pompa manuala. poate totusi e o pasa si va papa mai bine. e f bine insa ca accepta totusi si manare solida, sa nu stea flamanda. al meu e bazat pe san si nimic. cand i ai introdus smantana? gutuia cu o prepari? o dai prin razatoare? nu se oxideaza repede? pare inecacioasa. ce iaurt ai cumparat? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Acum i-am facut prima data cu smantana. Pana acum i-am mai pus lapte cateodata, sau ghee. Iaurt am luat Olympus 10% si normal. Ea face 8 luni peste 10 zile, pe 12.

Gutuia o fac la cuptor, apoi o amestec fie cu mar, fie cu para. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele,venim de la pediatru,unul bun,Sara a mancat astazi 100 g fructe,si 80 grame legume la care i am dat completare 90 ml lp,in principiu stam bn,7820 grame si 68 cm,ia marit doza de baby guard,apropo de calciul marit mi a spus ca e posibil sa se absoarba doar in sange si sa nu ajunga la oase,mi a recomandat altrifer junior si am zis sa i dau,ptr ca in urma analizelor a iesit fierul ok,dar chiar si asa mi a zis ca nu e mult si sa i dau...merg pe mana ei ca mi a inspirat incredere....maine ii fac si eu gutuie coapta cu mar copt,sper sa manance...eu am o problema cu laptele,ca de aceea m am si dus,dar mi a zis ca,daca bea 500 ml in 24 de ore e ok,m am linistit ii bea pe cei 500 ml....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oani, si a mea a avut vreo doua sapt cand a refuzat mancarea solida. Si a mea manca max 60 ml. De Craciun i-am introdus carnita, apoi galbenus. Si mananca mult mai bine 100-120 ml.

Ganganie, sunteti la inceput. Ai rabdare pana se obisnuieste. Si lapticul lui mami e de neinlocuit

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum am alta problema. Face kk cu mucus si un pic verzui de vreo luna. Coproculcura facuta de doua ori e ok. Am scos toate legumele, fructele, cerealele, laptele praf. Ieri si azi i-am dat doar patrunjel cu galbenus si un pic de ulei. Tot ada a facut, parca un pic mai bine. Maine ii dau la fel. Nu stim cum sa depistez problema.

 

Ce probiotic dati? As schimba Protectisul, ca oricum mi se pare inutil.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...