Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Dar oricum, depinde de copil. Sunt copii care se satura cu mult mai putin. Deci nu inseamna ca trebuie sa manance 200ml si ca asta e maximul, mai mult poate duce la supra-alimentatie si in timp largirea stomacului.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi diversificarea...Un eșec.! Și nici lapte nu mai mănâncă bine de o săptămână.  Azi cel puțin m-a făcut cu nervii capului! Nu a mancat mai nimic! Vreau sa ii schimb laptele...

Nu prezintă absolut nici un  interes pentru lingura.  Brânză de când putem baga? Face mâine 6 luni jumătate.  Nici eu nu sunt mulțumita de greutatea lui. Maine mergem la un cântar.  Intre timp mi-am comandat și eu de la Emag un cantar pt acasă ca așa nu se mai poate...Iaurtul îl veți face acasa pt început sau direct din comerț?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La noi diversificarea...Un eșec.! Și nici lapte nu mai mănâncă bine de o săptămână. Azi cel puțin m-a făcut cu nervii capului! Nu a mancat mai nimic! Vreau sa ii schimb laptele... Nu prezintă absolut nici un interes pentru lingura. Brânză de când putem baga? Face mâine 6 luni jumătate. Nici eu nu sunt mulțumita de greutatea lui. Maine mergem la un cântar. Intre timp mi-am comandat și eu de la Emag un cantar pt acasă ca așa nu se mai poate...Iaurtul îl veți face acasa pt început sau direct din comerț?

 

Lili, au si ei perioade cand nu mananca bine. Vad ca mai toti.  Ii poti introduce carnita, apoi galbenus. A mea a mancat mai bine dupa ce le-am introdus. Are si mancarica alt gust cu ele. Si i-am adaugat si putin ulei. 

 

Eu o cantaresc foarte rar acasa acum , tocmai ca sa nu ma stresez cu greutatea. Inca nu-s hotarata daca ii fac iaurt in casa la inceput. Stiu ca la cel mare iesea asa de o consistenta mai ciudata, parca era o guma. 

 

Branzica stiu ca se da dupa 7-8 luni. Noi avem 7; nu i-am intridus-o inca.

 

 

Oani, ai idee cam cata drojdie inactiva putem da la o masa? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Eu ii pun o lingurita de-a ei. Drojdia inactiva are oarecum efect laxativ, deci ai grija sa nu faci abuz de ea. Si sa nu combini si cu ulei la aceeasi masa, uleiul are acelasi efect.

 

Multumesc, Oani. ieri chiar i-am dat din amandoua.

 

 

Mandarina, Simona, voi ce mai faceti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...