Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

I-am dat branzica de casa dupa 6l jumate, urmata apoi de carne si ou(cu tot cu albus). Aseara a mancat si cateva guri de iaurt(8l fara 10 zile).

oare sa i dau si eu branzica si iaurt? pur si simplu inchide gura cand vede lingurita. o strange. trebuie sa i candt si sa ma stramb ca sa o deschida, apoi il pacalesc si i mai dau cate ceva. azi dimineata i-am pus in mana o banana. a luat 3 guri urmate tot de atatea gaguri si scandal :)) 

 

Vladut inca are scaunul galben mustar, uneori f galben, desi are 2 saptamani si ceva de cand e diversificat. i-am vazut in scaun bucatele mici mici de morcov, dovlecel, ceva albituri, deci ceva ceva tot inghite

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ganganie, si la noi e la fel scaunul. Galben mustar cu bucatele din meniul zilei. Nu te stresa cu mancatul. Food under 1 is just for fun. Eu nu imi fac planuri prea mari, cel putin pt prima luna. Acum doar descopera texturi, gusturi. O sa pape. Ce am vazut in scurta mea experienta e ca papa bine daca ii e un pic foame. Adica cam la 2 h dupa ultima masa de laptic. Altfel strange buzele. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit și noi de la doctor.

+ 600gr în 6 săptămâni.  Nici bine dar nici rău nu e, având în vedere cât mănâncă  .

A luat și răceala de la fratele cel mare...că doar totul se împarte în familie.  .

sanatate multa. pai e bine cat a luat. piticul meu a luat 300 g intr-o luna. de acum ia f putin ingreutate, se lungeste. are 72 cm :) de sarbatorile astea toti am fost raciti. a luat si cel mic. febra era din cauza virozei. a tusit vreo 2 zile, a stranutat. acum e bine 

 

Adina, eu nu ii cantaresc mancarea. cat mananca, asta e. cere san dupa fiecare masa. deci nu stiu cat lapte mananca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si eu i am dat azi mar copt si gutuie,nu i au placut:)70 grame a mancat, si legume tot 70 grame,azi nu a depasit:)i am dat completare de lapte dupa masa de legume,100 ml.Pediatra mi a zis ca trebuie sa bea cel putin 500 ml in 24 de ore,eu am crezut ca in 12 ore,voi cum stiti?

Totul se raportează la 24 ore. Mie mi-a zis tot dr asta ca e ok ca bebe sa bea intre 700-950 ml lapte , asta când încă nu manca altceva. Acum, bineînțeles ca va bea mai puțin în 24 ore. De fapt ea făcea un fel de calcul...150 ml× cate  kg are bb, dar nu mai mult de 1kg lapte/zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

sanatate multa. pai e bine cat a luat. piticul meu a luat 300 g intr-o luna. de acum ia f putin ingreutate, se lungeste. are 72 cm :) de sarbatorile astea toti am fost raciti. a luat si cel mic. febra era din cauza virozei. a tusit vreo 2 zile, a stranutat. acum e bine Adina, eu nu ii cantaresc mancarea. cat mananca, asta e. cere san dupa fiecare masa. deci nu stiu cat lapte mananca.
mulțumim asemenea! 

Eh, oricum bebe le meu nu e prea pufos, mai mult fotomodel deși are fălcute. 7740 kg la 6l2sapt. Născut cu 3fix.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...