Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu inca.

 Stateam la masa, bebe langa in carucior, si am zis sa vedem ce face cu o jumatate de banana. Incepem dupa 19 cand face 6 luni. Deocamdat nu cred ca e pregatita dar o sa incepem, asa, cu o lingurita, doua. Nu sta nesustinuta in fundulet decat cateva secunde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur ca e mai bn,Sarei ia iesig in limite normale,si acum ma mir ca si a putut lua atat fierul cat si calciul doar din laptele praf...eu nu mai stiu ce sa fac,nu mai bea laptele deloc,cand vine ora de masa simt ca o iau razna,ma chinui sa manance macar 100 ml,in rest nu imi fac griji,e vioaie,nu plange...doar ca nici scutece nu prea uda,apa nu vrea sa bea,ceai nu, lapte nu, ma dispera nu mai pot
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooka, mie pediatra mi-a spus sa ii dau fier, hemoglobina fiind aproape de limita de jos(11,1), chiar daca sideremia era in limite( avand totusi o valoare mica). Si am citit si pe un ghid de la Ministerul Sanatatii ca ar trebui preventiv dat dupa 6 luni cel tarziu.

Ma gandesc sa ii dau, desi nu eram convinsa la inceput.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, este oarecum normal sa aiba fier si calciu doar din lp pentru ca formulele sunt special imbigatite cu acestea. De obicei anemia apare la copii alaptati.

Posibil sa fie puseul de 6 luni la voi. Si a mea fuge uneori de tzitzi, cateodata o mai tin fortat sa ia cateva guri, sincer,dar nu recomand la nimeni sa faca ca mine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...