Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mima, eu fierb separat. Nu stiu de ce nu se fierb impreuna, dar stiu ca sotul meu cand a fost la regim de gastrita nu avea voie sa manance supa cu carnea fiarta in aceeasi apa cu legumele.

Condimente poti folosi cam orice, dar te-as sfatui sa nu ii dai prea piperat, iute....e inca mica.

Eu am folosit doar patrunjel verde deocamdata. Sincer uit sa ii pun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum stati cu mancarea, mamici? La noi merge excelent marul facut la aburi. Mananca in fiecare dimineata unul intreg. In rest, nu prea. Dovlecel la aburi a mai mancat, dar nu cu foarte mult entusiasm. Radacinoasele nu ii plac deloc desi ma bazam pe ele, am un stoc de la tara si le-as fi preferat in detrimentul dovleceilor de turcia. Mai incercam. Sper ca in curand sa incep sa fac combinatii si poate atunci va manca mai bine. Dupa ce mananca marul ii dau apa din cana cu cioc, de unde bea cateva guri. San nu vrea dupa deloc, ceea ce nu e un lucru rau:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi stam bine. Mananca acum ca inainte de greva foamei. Dimineata un fruct mmediu maxim (orice ii dau:mar,para,banana cam pe 3 sferturi, gutuie la cuptor in combinatie cu mar sau para). Legume cam orice, radacinoasele i le dau in combinatie cu orez, sau mei. Ii place foarte mult cartoful dulce combinat cu orice altceva, dovlecelul,restul le accepta. Mananca tot cam asa 100ml maxim. Si seara iaurt, mananca cam 100gr. A mancat o singura data unul intreg. San dupa fiecare masa, uneori 2-3 guri, alteori mai mult, depine cate solide mananca. Si inca 3-4 mese de lm dar bea putin, estimez cam 50-60 ml, maxim 100.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...