Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Vladut mananca din ce in ce mai bine. la inceputul diversificarii stramba din nas. nu manca mai nimic spre deloc. nu i plac radacinoasele si pace. combinatii mananca. de aceea noul aliment il introduc in combinatie mereu cu celelalte alimente introduse deja. papa foarte bine micul dejun, unde mananca mar sau para rasa prin razatoarea de sticla. pranzul il manca bine. ii dau supa crema :)) combinatii de 4 5 legume

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fructele eu le dau fie simple(de ex un mar) , fie combinate intre ele( ex 1/2 para si 1/2 gutuie coapta). O data i-am mai facut coapte apoi amestecate cu tapioca. Ii mai pun seminte peste ele cam de 2-3 ori pe saptamana(in,chia,susan). Cand le fac la cuptor pun scortisoara si vanilie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-am făcut la abur, ca un fel de compot. Mar și para.  Ii place oarecum.  Scorțișoară nu am dat încă. De fapt, nu am introdus încă nici o mirodenie.   E o idee buna. Poate asa va accepta mai bine. De care și de unde luați? Bănuiesc ca trebuie sa urmăresc sa fie bio...

Aveți vreun site de încredere pt condimente, pudre, semințe  etc? 

Când voi introduce avocado să îi fac și eu ciocolata bebelușului.  Încă nu am găsit pudra de roscove, așa  că să am în casă. 

Biscuiți de bebeluși veți da? A venit acasă  soțul cu o cutie de la plasmon sa dau băiatului  ca vede că mă tot plang ca nu mănâncă....și i-a dat farmacista ca îs foarte buni....nu știu ce sa fac...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iti recomand firma Sonnentor pentru scortisoara, vanilie...si ce vrri sa mai iei. Sunt bio si de incredere. Online am cumparat pana acum de pe Vegis, au transport mai ieftin si sunt ok la pret. Gasesti de toate la ei. Am luat toate cerealele si pseudo-cereale, seminte, pudre, prafuri.

Nu ii voi da biscuiti din comert, sper cat mai mult timp. Momentan nu ii dau deloc biscuiti, prefer cerealele si pseudo-cerealele. Dar am sa incep sa caut si eu retete de biscuiti de casa.

Fiind pe grupul de pe FB incep sa am si eu aceleasi convingeri ca fetele de acolo  [:I]

Am mai auzit de acesti biscuiti, Lili, sunt recomandati si de unii medici. Presupun ca sunt ok. Vezi si tu ce ingrediente au.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...