Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Voua v-a spus medicul a veti face la 9 luni ROR? Eu am intrebat medicul de familie (pe 3 ianuarie) si mi-a zis ca nu e obligatoriu. Se face in cazul in care ai venit in contact cu cineva care a facut boala, sau daca esti/mergi in zone cu multe cazuri (in special in V). Altfel nu sunt obligati sa faca, si ramane o singura doza la 12 luni (eu chiar nu as vrea sa fac 2).

I-am taiat unghiile de la picioare Elisei si desi am avut grija sa nu tai din carne si sa las colturi a copt un coltisor :( I-am dat cu betadina si baneocin.

 

Tot nu mananca :( Acum deschide gura, dar la 2-3 lingurite si atat, dupa nimic. Si nici nu prea mai suge. E intr-un fel de greva a foamei :( Cred ca tot o chinuie dintii, ca e si suparata si maraita tot timpul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe noi nu ne-a sunat medicul de fam cu ror-ul, dar e cam devreme. Si nici n-am intrebat. Prefer si eu sa nu fac doua pana-ntr-un an.

 

Poohy, de mancat singurica e interesata? Pe mine pediatra ma tot incurajeaza s-o fac. Am mai incercat timid asa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu e. Culmea e ca se uita la noi cum mâncam,  pare și ca înghite în sec, dar dacă îi dai ei,  are un radar, se prinde ca e mâncare și arunca. În rest orice nu e mâncare baga în gura.  La un moment dat a reușit sa ia coada maturii din scaunul de masa sa o roada... Dar dacă e mâncare. .. Cahhhhh

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu personal ii voi face ROR ul la 9 luni. din precautie. Vladut mananca din ce in ce mai bine, dar vrea in continuare si san. duminica are o luna de diversificare, i-am bagat deja si micul dejun si ma gandeam daca e prematur sa i introduc si cina la 7 luni. incerc sa i introduc branzica si iaurtul, apoi carnita. deocamdata ii dau legume la pranz, doar combinatii, simplu nu mananca nimic. stramba din nas. fructele le papa f bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...