Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Mima, noi am fost azi la evaluare la kineto, ne-a spus ca are o ușoară întârziere, o sa încercam sa facem terapie o luna si sper sa fie suficient. Pentru liniștea mea prefer sa o facem, chiar daca si cu fata a fost tot cam asa. Sa iasă bine toate analizele si felicitari pentru dințișor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Succes, Mandarina! Sa rezolvati cat mai repede.

 

Va recomand si eu cana cu cioc de la ikea. E simpla, cu trei gaurele. A mea e foarte incantata sa bea din ea.

 

Azi de dimineata am avut mare succes cu 1/2 mar fiert si zeama ramasa + 1/2 avocado+ 1 lingurita cereale de ovaz .

 

Am intrebat si eu pediatra daca e ok sa ii dau supa in care a fiert carnea si a zis ca de la varsta asta pot sa ii dau.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of, toate ne stresam cu ceva :( Sa fie totul bine pentru toti capsuneii!!!

 

Mandarina, cred ca ne stresam degeaba... Eu acum ma uit la Lizzy si ma gandesc ca o sa fie ultima dinte copiii mei care se vor ridica in picioare, pana la 8 luni si nu cred sa se intample. Si nu mananca... Avocado si marul fiert/aburit sunt singurele despre care stiu ca nu ii plac, restul nu imi e clar, nu a fost vehementa, nu s-a strambat. Bine, se poate sa nu fi ales bine avocado... Mai incerc mai incolo.

 

Cereale nu i-am dat... Poimaine introduc dovleac, peste 3 zile reincerc carne, si dupa ceapa, ardei, kapia si cereale scrie pe ea. Sper sa mearga totul bine. A, si dupa sa introduc si ulei - de porumb sau struguri presat la rece mi s-a recomandat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mămici. Și noi ne distram cu diversificarea. Papam fructe dimineata( mar la abur sau ras, para, banana), și la prânz piure de legume cu ou, brânza, carne, ficățel. La început mânca mai bine legumele.. acum ne luptam sa nimerim gurița și mai mult desenam cu

mancarea pe masa. In schimb este foarte activ și merge foarte bine in 4 lăbuțe. Se ridica singurel și sta in picioare la marginea

patului. Dacă ar fi după el ar sta toată ziua in picioare. Nu avem niciun dințișor și nici cu vorbele prea multe nu ne lăudam. Inafara de 'nie' când nu ii place ceva și 'da' probabil spus din greșeală.. in rest e mai mult o Mârâiala generală.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna mămici. Și noi ne distram cu diversificarea. Papam fructe dimineata( mar la abur sau ras, para, banana), și la prânz piure de legume cu ou, brânza, carne, ficățel. La început mânca mai bine legumele.. acum ne luptam sa nimerim gurița și mai mult desenam cu

mancarea pe masa. In schimb este foarte activ și merge foarte bine in 4 lăbuțe. Se ridica singurel și sta in picioare la marginea

patului. Dacă ar fi după el ar sta toată ziua in picioare. Nu avem niciun dințișor și nici cu vorbele prea multe nu ne lăudam. Inafara de 'nie' când nu ii place ceva și 'da' probabil spus din greșeală.. in rest e mai mult o Mârâiala generală.

mmm, ce bine si promitator suna. bravo :D 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...