Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

noi azi am papat supa crema de broccoli, in care am scapat 2 lingurite de smantana. practic azi i-am introdus smantana, inaintea branzicii si a iaurtului. e si smecher. deschide gura, ia mancarea apoi ma spuipa :))) maine vreau sa i dau la MD prune, crude, pasate cu tot cu coaja. ca marti nu a iesit cu scaun, ieri a facut o galusca iar azi iar nu a facut. ii pun la fiecare masa de pranz ulei de masline, azi i-am presarat si cativa fulgi de drojdie inactiva. sper sa iasa. e prima oara de cand am inceput diversificarea cand nu iese cu scaun o zi. in primele 2 sapt de diversificare avea scaunul galben mustar, semn ca nu manca mai nimic spre deloc. dupa ce i-am introdus micul dejun si am inceput sa i combin legumele, surpriza :))

 

la capitolul achizitii, noi incercam cumva sa ne ridicam in palme, si cam atat. e fundul greu si nu ne descurcam. dimineata se incordeaza si vrea direct in fund. stam singurel in fundulet si cam atat. aaaa, vorbim limbajul serpilor si tipam daca putem :))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Poohy, vrem, nu vrem, tot ne stresam. Eu m-as bucura sa ne stresam degeaba :). 

 

Matei se ia de mana cu Lizzy cand vine vorba de legume - nu am reușit sa il conving cu nimic pana acum. Urmatorul pe lista e capia, mai încolo nu am facut inca planul. 

 

Ganganie, o sa mai încerc cu banana, mai ales ca ii place, mai aștept insa un pic. 

 

Likusa, ce băiat sportiv ai, bravo! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi stam iar prost cu mancarea :)))). Noroc de iaurtul de la cina, ala il mananca tot si cu gura larg deschisa. Si lm.

Ganganie , noi am avut un episod de constipatie daca ii pot spune asa, adica vreo 3 zile in care facea foarte putin si se scremea tare sa iasa. Am scapat cu pere crude la md cu seminte de in, si la pranz dovlecel cu fulgi de drojdie sau ulei de masline. 2 zile doar asta a mancat :) dar apoi a fost chiar bine, s-a eliberat :).

Azi a facut  8 luni. Fara dinti momentan, cu alergat de'a busilea peste tot, ridicat in picioare cum prinde ocazia, vorbit mult: mama,tata,papa,baba...papat solide prost:(.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,Sara mananca atat fructe cat si legume undeva intre 90-100 grame,dupa masa de legume ii mai dau si completare de lapte intre 70-90 ml,apa inca nu bea,in rest mesele de lapte sn un chin,am ajuns sa i apas pe tetina sa i curga in gura si ea doar sa inghita,nu stiu daca e lene sau pur si simplu nu vrea sa traga din biberon,dintii inca nu i au dat nici ei cu toate ca doctorita mi a zis ca ii vor sparge in cateva zile....in rest e activa doar ca nu mai sta fara mn nici macar o secunda,si mai nou nici nu mai doarme ziua decat vreo 5 min,o placere....ma lupt inca cu kg in plus cu toate ca sunt constienta ca atat timp cat nu reusesc sa gatesc si mananc toate prostiile nu prea am cum sa slabesc,mai nou ma trezesc noaptea si mananc dulciuri,tot sa slabesc in ritmul asta:)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si mai are si un punct alb pe linia gingiei, nu e dinte, deci cred ca e un fel de afta, nu stiu...e ca o bobita mica mica. Trebuie sa mergem la medic sa vedem ce e.

Eu cred totusi ca e dintisor. Si Vladut are fix la fel. Prima data am zis ca i afta, apoi ca e de la lapte..dar e colt de dinte care vrea sa sparga gingia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si noi stam iar prost cu mancarea :)))). Noroc de iaurtul de la cina, ala il mananca tot si cu gura larg deschisa. Si lm. Ganganie , noi am avut un episod de constipatie daca ii pot spune asa, adica vreo 3 zile in care facea foarte putin si se scremea tare sa iasa. Am scapat cu pere crude la md cu seminte de in, si la pranz dovlecel cu fulgi de drojdie sau ulei de masline. 2 zile doar asta a mancat :) dar apoi a fost chiar bine, s-a eliberat :). Azi a facut 8 luni. Fara dinti momentan, cu alergat de'a busilea peste tot, ridicat in picioare cum prinde ocazia, vorbit mult: mama,tata,papa,baba...papat solide prost:(.

La multi ani frumosi ☺ multumesc de pont. Eu ii dau para de vreo 2 sapt, alternand cu mar crud. O sa incerc azi dovlecel cu fulgii aia

 Saracutul se screme de i se inrosesc ochisorii. Iaurtul il dai simplu?

Ce bebe frumos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi au fost puncte albe, ca niste mici umflaturi. Au iesit deja 4 si nu s-a inrosit deloc gingia si nici fevra nu a avut. Zilele urmatoare cred ca mai sparg doi. In ritmul asta are masele pana la 1 an. Vai de mine....noaptea se trezeste si la 1/2 ora, se foieste, se rasuceste, ma titileste intruna! Ii dau Osanit de cateva zile si pare a fi mai bine. Sper ca nu doar in mintea mea. Noi inca nu stam bine in fundulet, la 6 l3 sapt dar da semne ca vrea sa se ridice in 4 labe. Nu m-as stresa inca.

 

Ganganie, apa bea Vladut? Eu ii dau dupa fiecare masa din cana cu cioc. Incearca, poate ajuta!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si la noi au fost puncte albe, ca niste mici umflaturi. Au iesit deja 4 si nu s-a inrosit deloc gingia si nici fevra nu a avut. Zilele urmatoare cred ca mai sparg doi. In ritmul asta are masele pana la 1 an. Vai de mine....noaptea se trezeste si la 1/2 ora, se foieste, se rasuceste, ma titileste intruna! Ii dau Osanit de cateva zile si pare a fi mai bine. Sper ca nu doar in mintea mea. Noi inca nu stam bine in fundulet, la 6 l3 sapt dar da semne ca vrea sa se ridice in 4 labe. Nu m-as stresa inca. Ganganie, apa bea Vladut? Eu ii dau dupa fiecare masa din cana cu cioc. Incearca, poate ajuta!

Ce e osanitul?

Ii dau apa din pahar de shot, mai da pe el, mai bea, mai linge. Din canita cu cioc nu vrea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...