Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Iaurt simplu mananca cel mai bine, i-am dat si cu fulgi de ovaz o data. Si mamaliga cu branzica de casa si smantana o data, a mancat putin si dupa aia a mancat un iaurtel :). Deci ramane preferat. Mai ales cel grecesc. Ar manca mai mult de 1 daca i-as da.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ooka, ati scapat de viroze?

 

Poohy, e ok degetelul?

 

Adina, cu lingurita ai incercat sa ii dai lapticul? Macar sa vezi daca nu ii place laptele sau biberonul.

Poti incerca dieta Rina. Vezi ca e un grup pe FB - Dieta Rina in 90 zile. Mie mi s-a parut ok, nu flamanzesti, primele doua zile au fost grele pt mine. Eu am tinut-o doar vreo doua sapt pt ca fructele de dimineata nu prea ii faceau bine lui bebe. Insa m-am invatat sa mananc ciocolata neagra si fructe dimineata. Acum incerc sa nu mai dau iama in dulciuri; nu reusesc tot timpul, insa de cele mai multe ori. Apoi mai e un grup - De la 100, la 50 kg - unde fiecare tine ce dieta i se potriveste; se dau sfaturi, te poti inspira. Si cum ziceam, e greu 1-2 zile. Eu nu-mi imaginam ca am vointa pt o dieta, dar acum abia astept sa manance a mea mai bine ca sa ma reapuc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mima da, multumesc de intrebare. Vad ca sunt aproape sa declare si autoritatile epidemie dar de influentza de tip A nu B cum a avut Zoe. Leucocitele au crescut cica e foarte bine. Oricum la cea de tip A nu e nici cu scadere de leucocite nici cu dureri de oase. Si Vladimir se ridica pe tot ce prinde si inconstient cum e nu se mai tine si daca nu il prinzi se poate lovi rau. In fund sta binisor dar mai bine se echilibreaza cand sta pe genunchi ( nu in 4 labe, mainile in aer si el sta cu genunchii sub el), asa reuseste sa se balanseze bine si nu cade; din fund uita sa se sprijine in maini cand se dezechilibreaza si desi ar fi mai usor nu stie sa recastige echilibrul cum face cand sta in genunchi. Are 5 dinti si musca si ii scrasneste, de vis! In rest e un zambat si un dragut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu doarme din ce în ce mai prost.  Și îmi ia și 2-3 ore sa îl adorm seara; deși e obosit nu vrea și pace!

Sunt în pana de idei cu mâncarea lui. Ce sa ii mai dau sa mănânce și el mai mult de 5 lingurițe!

Fructele de dimineață le dați simple ca atare ori în amestec cu cereale? 

Mâine îi voi da pt prima oara avocado.  Sper sa accepte. Pt prânz...altă dilemă! Azi a avut o supa de legume cu carne pui. A mâncat potrivit..

Se putea și mai bine ! Însă nu vreau sa îl forțez. 

Se plictisește repede de lingură și nu îi place în scaunul de masă. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili, eu dimineata i-am dat pana acum mar copt/fiert, para fiarta, banana, avocado, combinate cate doua sau in amestec cu o lingurita de cereale. Sau lapte praf cu cereale. Cel mai mult i-a placut mar fiert cu avocado si cereale de ovaz si cereale cu lapte , in sensul ca a mancat 80-100 ml. Altfel lua cateva lingurite si gata.

 

La pranz eu ii amestec cateva legume fie cu 10 g de carne fie cu 2-3 galb de oua de prepelita. Adaug putin ulei sau fulgi de drojdie inactiva. In general legume a mancat bine, exceptand ultimele zile cand mananca cate putin, in vreo doua etape. Am incercat si orez basmati, dar parca a mea s-a constipat. Urmeaza sa ii introduc si eu ficatei de pui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...