Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu i-am dat azi branzica de casa cu piure de morcov,pastarnac si dovlecel. A mancat tot. Am gustat si eu si era dulceag, foarte gustos. Diseara ii fac cus cus cu lapte si scortisoara. Rezerva daca nu ii place va fi iaurtul :).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

I-am facut cu lapte Olympus bio. Nu am gasit Napolact bio ultima data in Auchan. De obicei folosesc Napolact bio 3,8%.

Sa pui mult lapte. Eu am pus 1 masura de tapioca si 6 de lapte si tot mi s-a prins de oala, deci trebuie mai mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevăr, se păstrează mâncarea doar dacă nu a atins cu saliva...

Dar orez normal când introduceți voi?

Eu am dat deja  ieri cam o lingurița de orez fiert blenduit impreuna cu legumele . O fi prea devreme? 

Oani, gălbenușul l-am dat la masa de legume, cu pastarnac, pătrunjel, cartof dulce, praz. Nu a mancat mult.

Azi în schimb  i-a plăcut piureul de cartofi dulci cu branzica  ( am facut-o cu lămâie).

A mâncat vreo 50gr...pt noi e bine, un real pas înainte ...

Eu nu arunc apa/supa în care fierb legumele. Ii dau așa câteodată ....în loc de  de apa...îi place mai mult decât apa chioară. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lili,stiu ca zeama ramasa de la legume nu trebuie sa inlocuiasca apa,dar e bn ca bea,Sara nu a baut astazi decat 20 ml de apa,orezul stiu ca trebuie sa fie integral sau brun,ala ar fi mai bun,eu am cumparat o punga de paste bio din lidl si as vrea sa i fac....inca nu ma incumet sa i bag si cina,mi e frica ca nu va mai bea suficient lapte....nici nu stiu cum sa procedez
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...