Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Preventiv fier, fara analize, etc? Si daca i-a iesit la 5 luni sideremia ok? Nu am mai auzit, nu mi-au zis :S

 

Ooka, bine ca sunteti bine!

 

A mea a inceput sa manance brusc (ptiu ptiu sa nu o deochi :)))) de ieri. I-am facut o chestie mai curgatoare si se bat turcii la gura ei. Accepta pana si bavetica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bine v-am găsit in capitol nou!

 

Nu prea am mai avut timp sa scriu pentru ca al meu pitic vrea numai in brațe, plus ca doarme foarte prost. Azi noapte ne-am plimbat prin casa de la 2:30 la 4:30, iar la 5:30 s-a trezit cu totul.

Nu am nici cu ce sa ma laud, tot nu vrea sa mănânce, își pune mâncare in par, in nas, in ochi, numai in gura nu. Nu ma lasă cu niciun chip sa-i bag lingurița in gura, doar el are voie sa faca asta si bineînțeles pierde tot conținutul pe drum.

Nu am avansat nici cu statul in fund, îmi da impresia ca nu ii place. In schimb vorbește toată ziua - eu il învăț sa spună ma-ma si el îmi raspunde ta-ta :). 

 

Gata, m-am vaitat :). 

 

Cat, vacanța frumoasa! Poohy, felicitari lui Lizzy, Matei nu ridica deloc fundul de jos, e un leneș, poate ar trebui sa ma gândesc la ceva ședințe de kinetoterapie. Ooka, multă sănătate lui Vladimir! Adina, sper sa ii revină apetitul Sarei, te înțeleg, si pe mine ma dispera Matei. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

As incerca sa atasez documentul dar nu cred ca pot. Se numeste Ghid preventie 2016. Nici eu nu eram de acord cu treaba asta. De aceea am si facut analize. Dar chiar si in urma analizelor ni s-a recomandat fier pentru ca erau in limite dar spre limita de jos. Ah, uite- aici, mai jos pe pagina, este ghidul cu nr.6: https://edu-cnsmf.ro/local/staticpage/view.php?page=despre

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai, imi dati emotii cu diversificarea asta. al meu insa nu doarmre ziua deloc. seara se duce spre ora 11 cu somnul, se trezeste tot la 2 ore. in schimb a avansat repede cu rostogolitul. nu l mai pot lasa deloc nesupravegheat. urla sa l pun in fund sprijinit. trancane cu noaptea in cap. mai nou plange cu lacrimi. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Îmi pare rău :(

 

Adina, poate sunt dinții?  Am tot citit ca mulți copii nu mănâncă în perioada asta. 

 

Mandarina, poate totuși îi poți da finger food. Sau poate merge lingurita num-num, ca doar pentru asta e. A mea (de ieri) ia și ea lingurita și ronțăie,  dar deschide și gurita (nu am încercat cu num-num).

 

În fund sta, doar ridica fundul cu picioarele in general întinse dar și neintinse, dar nu da semne sa o ia de-a busilea în curând. Mandarina, are destul timp sa stea în fundulet, dacă pediatrul a zis ca e ok eu nu m-as stresa.

 

Lizzy vorbește deloc, a zis o data mama la 6 luni fix și de atunci nimic. De marți si-a descoperit glasul, dar doar aaa-ee-aaa zice. Eu nu țineam minte sa fi vorbit cei mari așa devreme (7-8 luni îmi aminteam pentru ma-ma, ta-ta) dar dacă ziceți voi, poate ar trebui sa mă îngrijorez? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooka, sa fie doar de la dintisori!

 

Adina, sa treaca repede faza asta!

 

Bravo, Lizzy! 

 

Am facut si noi azi doza a doua de hexacima. Sper sa fie ca prima data, fara efecte adverse. La greutate nu stam super. in ultima luna aproape 400 g. peste o sapt o sa-i introduc carnita, apoi galbenus.

 

A mea nu sta singura in fundulet. Am inceput sa o mai pun la exersat. Ai vostri se aseaza singuri in fundulet sau ii puneti voi? Pediatra ne-a sugerat sa mergem la o evaluare la kineto.

 

In schimb, gangureste mult, isi admira manutele, da usor jucariile dintr-o mana in cealalta, are o mare placere sa rupa servetele.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...