Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Gata, a papat omleta. Sa vedem cum reactioneaza. Adina, eu am observat ca a mea nu tolereaza prea bine ouale normale din comert. Doar pe cele bio. I-am dat o data un ou normal, Tonelli, si pe seara a dat putin inapoi, ca un fel de reflux. Nu am patit niciodata asa la cele bio, si a mancat de multe ori.

Ganganie , nu vad de ce nu ai folosi acel zer la ciorba de adulti. Cum mai sta cu constipatia, ai rezolvat?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata, a papat omleta. Sa vedem cum reactioneaza. Adina, eu am observat ca a mea nu tolereaza prea bine ouale normale din comert. Doar pe cele bio. I-am dat o data un ou normal, Tonelli, si pe seara a dat putin inapoi, ca un fel de reflux. Nu am patit niciodata asa la cele bio, si a mancat de multe ori.

Ganganie , nu vad de ce nu ai folosi acel zer la ciorba de adulti. Cum mai sta cu constipatia, ai rezolvat?

eu nu am sursa pt oua :( ce oua sa folosim? ma gandeam sa i-l introduc sapt viitoare. de constipatie am scapat, cred. azi a iesit de 3 ori. eu ii administrez si fier si e posibil sa fie si ala de vina

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e tare greu sa stai la oras. ma uit si prin kaufland, ca e sg supermarket de prin zona, si Lidl, au produse BIO, zic eu, dar de provenienta Italia, Polonia. gust si sunt seci, fara arome, nu au niciun Dumnezeu :( din piata eu nu cumpar, mi e frica sa consum eu daramite sa i dau copilului. Azi i-am introdus branzica de casa. un esec. mi-a iesit din 300 ml de lapte o portie mare. jumatate i-am dat o azi, maine ii dau cealalta jumatate. am incercar sa i dau simpla, a luat o gura apoi a strans buzele. nici in legume nu a avut succes 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Idei de mic dejun? Azi am dat mar cu avocado. Un eșec!

 

Eu nu am multe variante testate: mar/para cu cereale, mar cu avocado si cereale, mar cu para si banana. Cred ca merge si mei cu fructe. 

 

Eu am avut cateva nopti aproape nedormite. A supt asta mica incontinuu, cum nu ma mai simtea, se punea pe plans. Ori e dintele care se vede, dar nu a spart inca ori vreun puseu. Noaptea trecuta a fost mai bine, dar ziua nu am putut sa o las singura ca se punea pe plans instant. Acum a inceput sa manance dimineata mai bine (80-100 ml) si pranz aproape deloc. La pranz ori e obosita ori a supt um pic ori o dor gingiile. Cert e ca imi da peste lingurita si plange daca insist. Azi am obosit. Sa speram ca sparg dintisorii aia gingia si se mai linisteste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...