Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Eu inca ii dau pasat fin. Daca e sa ii dau sa mestece, ii dau bucatele mici in gurita asa mai in joaca, dupa ce terminam piureul sau daca il refuza. Ca daca ii dau acum pasat mai mare,  intindem masa prea mult pana mesteca , se plictiseste si ramane nemancata. Dar eu zic ca nu e asa grav. O sa invete sa mestece. Chiar si cu exersatul asta putin. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bucatele (finger food, nu blw) i-as da și eu dacă ar accepta :))) A morfolit o banana un pic, cred ca a si luat o bucatica din ea. Dar atat, in rest urla sau arunca bucatelele. Dar cum am zis, nici dacă mănâncă pasat la 1 an si câteva luni nu mă stresez (și nici nu vad de ce). Măcar sa mănânce. În ultima săptămână e ceva mai bine, mănâncă aproximativ 1/4 de mar sau legumele cam aceeași dimensiune în castronel la prânz.  Ii plac mai calde.

 

Și eu sunt contra premergatoarelor și am antemergatorul Vtech :) A fost cadoul de la mos Crăciun pentru Lizzy. Sâmbătă s-a ridicat în picioare la marginea patului și a și luat-o de-a busilea la 20 de minute distanta. Ambele în aceeași zi. Însă nu îi place prea mult, pana acum doar dacă vede un plus în depărtare se duce, altfel nu se deranjează deși nu pare sa îi fie greu. În picioare tot vrea sa se ridice (deși tot mi se pare ca e nepregătita, se ridica pe varfuri și sucește gleznele, nu mai știu cum a fost la cei mari, cred ca nu i-am studiat atât de mult, acum sunt mai batrana), si când reușește sta o vreme apoi începe sa plângă ca obosește. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A mea doarme mai lung peste noapte (cu trezirile și pauzele de rigoare, nu neapărat de supt), are zile când sta și de la 9:30 la 8:30 . În rest are 3-4 perioade scurte de somn, de 20-30 de minute. Însă nu știu cât e de la ea, cât e de la propranorol. Începe sa fie nervoasa de la somn cam cu o ora înainte  sa vrea sa se culce, deci e cam toată ziua

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mima, al meu are o repriza de somn dimineata, pe la 10, 11 de o ora si. de exemplu acum doarme de la ora 10, dar s-a trezit la 7. dupa amiaza doarme si 3 ore, insa se trezeste sa suga de vreo 2 ori. seara la 9-10, rareori la 10, e la somn, pana la 7-8. se trezeste cam de 3 ori pe noapte sa suga

 

Poohy, ai o fetita tare plimbareata. Bravo, Lizzy. noi suntem inca mici, dar crestem si va ajungem. am meu e taras, taras pe burta. inainte si inapoi, putin, dar sigur :)) inca nu s-a ridicat. nu e cazul, mai e timp. 

 

Noi mancam bine micul dejun si cina, dar nu vrea neam sa manance la amiaza. cu toate astea gasesc in scaun bucatele nedigerate. cum sa mi explic? azi incerc fasolea verde... hmmm, ma inarmez cu optimism :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...