Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

 

 

Lili,cum mai stati cu laptele?cat bea?
În jur de 600-650ml /zi . Mai mult nu vrea. Dar nu a fost vreun mare mancau vreodata.Ma gândesc sa schimb și eu laptele pe viitor. Plus vreo 150-200 gr solide (dejun+prânz). Bebe nu e gras dar nici slab. Aproape 8kg la 7 luni fără 3z. Voi? Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nici eu nu merg pe blw. Incerc si pasat, ii dau si finger food, mai adaptez o omleta, chiftelute pt bebe. Oricum mare lucru nu mananca dar nici nu am insistat ca e cu dintisorii in plina suferinta. Si eu vreau sa manance si sa nu aiba carente. Oricum nu am nerv sa curat dupa ea la fiecare masa. Dar de ex portocala, banana, avocado mananca singura. Portocala cel putin e pasiunea ei:). Uneori vrea piure, alteori nu. Dar eu incerc zilnic. Repet, nu i-as da gen paste cu sos sau alte mancaruri elaborate. O luam treptat. Dar i-am facut un fel de clatite, omleta la cuptor, chiftele adaptate pt bebe (cu piept de curcan) care chiar i-au placut. Decat sa nu manance nimic, prefer asa. Oricum, nici mie nu imi plac extremele. In alta ordine de idei, si a mea se ridica in picioare daca o tin de maini. Sa aiba punct de sprijin, dar sta max 3 sec. Se ridica in 4 labe dar nu merge ca nu stie cum, doar da din fund, e tare comica. In schimb in fundulet nu sta nesustinuta mai deloc.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...