Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Omleta cum o dați? Bucățele? Al meu nu accepta încă bucăți...

Sa înțeleg ca as putea introduce și portocala, Clementina la md în piureul de fructe?

Oani, am introdus doar gălbenușul în piureul de legume. Mănâncă dar nu cine știe ce....

De fapt, din ce a mâncat f bine intr--o zi poate sa ia doar 3 lgt în altă zi....imprevizibil  (cum a fost și  frac-su)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si ea mai inghitea cate o bucatica mica,sr mai rupea din fasia de mandarina,dar ieri a inghitit toata fasia,azi ma duc sa i cumpar suzeta cu saculet,ca tare mi e frica sa i mai dau

Aaa, deci pt asta sunt făcute suzetele cu săculeț? Ma uitam la ele și nu pricepeam rostul...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Omleta iese foarte moale Lili. Am amestecat un ou cu piure de legune(fierte cam 5 minute) ,am pus in forma de briosa si am dat la cuptor timp de 30 de minute( se rumeneste desupra si faci si testul scobitorii). A iesit foarte buna. Eu am pus brocoli, cartof dulce si pastarnac. Maine am sa ii fac din nou, cu alte legume.

Azi i-am dat si eu ficatel, a mancat bine. L-am fiert si l-am taiat la cutit. L-am amestecat apoi cu piure de conopida, cartof dulce si putin dovlecel, facut cu mult lapte.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu am alta sursa. Urmează  sa introduc carnea de vita și curcan. Din supermarket. 

Legume congelate dați la bebei? Gen broccoli, păstăi, baby carots  ori spanac ?

Azi a bocit aparent fără motiv 70%din zi. Vroia numai în brațe, aproape imposibil pt mine .....curățenie, mâncare  și teme cu cel mare.

Sunt epuizata psihic mai ales! Dar mâine e o nouă zi!

Acum la culcare  făcea balonase cu saliva și se amuza teribil singur pe seama asta.....treaba-i bună !  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...