Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Eu am un bebelus zapacit care da sa iasa din tarc, in scaunul de masa vrea sa se ridice in picioare, nu prea mai am solutii pt statul cuminte. Dar ne descurcam:)

Abia astept sa merg iar la kineto, o sa mi spuna ca e alt bebelus la cat e de activ si plin de initiative:))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lasa Ganganie ca nici sa stau cu ochii pe el sa nu iasa din tarc, deocamdata se tine de margine si se ridica pe plasa patutului pana la jumatate insa daca isi ia avant cine stie ce face.. un purcel zapacit:) plus ca roade fire (are 5 dinti), baga degetele in prize, etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ooka, merge de-a busilea? Noi acum incepem. Se ridica in 4 labe dar nu stie ce sa faca. Se taraste in schimb, mai freestyle, asa, dar inainteaza. Neaparat imi trebuie un tarc pt ca nu o mai pot lasa nesupravegheata pe jos. Ce mi se pare ciudat e ca se ridica singura in fund ( se sprijina intr-o mana si se ridica) dar in fund nu sta decat cateva secunde. Nu imi dau seama daca nu are stare, fiind tare energica, sau nu se poate sustine. De cateva zile se ridica si in picioare tinandu-se de mainile mele. O amuza tare de tot cand se vede sus.

 

Si noi avem tot 5 dinti si urmeaza alti 3.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

noi avem un dintisor jos si se pregateste al doilea. am meu nu se ridica singurel in fundulet. se tine de mine, trage hainele de pe mine si HOPA, ii miroase a titi si cauta sanul. ii feresc bluza si se serveste singurel. e tare amuzant :)))

 

si al meu ar vrea de a busilea si pt ca nu poate ajunge unde isi doreste se roteste ca acele ceasului si da te te de rostogoleste :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa e Ooka, acusi recupereaza. cred ca e cel mai mic de aici. e nascut ultimul :) ma plangeam eu ca nu face aia si aia si intr o singura zi s-a intors sg pe burta, a scos manuta blocata sub el, s-a rostogolit inapoi pe spate, a stat si in fundulet nesprijinit. se face si el mare :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat, merge doar pana gaseste sprijin sa se ridice in picioare si sa incerce sa se catere. Ii apare cumva canin sau masea? Sau doar incisivii sunt cei 8? Ca V tare se scarpina pe la masele/canini. El sta bine in fund insa s-a pus singur in fund pe la 7 luni si o saptamana insa pe la 7 luni sau mai inainte statea mult mai bine in genunchi - ca si echilibru. Dar nici acum nu prea stain fund fiind tot timpul pe fuga, spre ceva nou,e curios ca o pisica.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...