Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

 

 

Nu e amarui. Ce fel de mei, poate e faina de mei care e mai amaruie. Meiul decorticat boabe nu ar trebui sa fie. Dupa ce il tii in apa cu lamaie trebuie sa il clatesti foarte foarte bine.

 

Mei decorticat bio am luat. L-am clatit in cateva ape. O sa mai incerc. Daca e tot amarui, o sa iau de la alta firma.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Cand aveti timp sa le faceti?eu simt ca nu mai am timp de nimic

Mie nu mi se pare ca ia mult timp pregatirea mancarii. Mai mult dureaza curatatul legumelor. Apoi fie ca fac piure fie omleta fie chiftelute e acelasi timp. Dureaza timpul de coacere efectiv dar nu pregatirea.

I-am facut acum si eu chiftelute, au iesit ok. Sa vedem daca o sa-i placa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ideal ar fi proteina prin rotatie carne,branza,ou.Apoi stiu ca mai poti folosi ou la briose spre exemplu care nu se contorizeaza cu cel de la pranz. Eu sincer ii dau o data pe saptamana la pranz si cam doua-trei zile la cina in briose/clatite/papanasi....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut si eu azi papanasi cu branza de vaci, galbenus si gris. I am dat sa i manance cu smantana. I a luat in mana, i a intins pe haine, a gustat, a facut gaguri :)) la pranz i am dat ciorba. A ras o toata. Si carnea. Se pare ca i a placut putin mai acru

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Am facut si eu azi papanasi cu branza de vaci, galbenus si gris. I am dat sa i manance cu smantana. I a luat in mana, i a intins pe haine, a gustat, a facut gaguri :)) la pranz i am dat ciorba. A ras o toata. Si carnea. Se pare ca i a placut putin mai acru

Ganganie, cum i-ai facut ciorbita? As incerca si eu ca nu mai am idei de supe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum nu i-am dat lapte cu gris. Dar ma gandesc ca poti pune deasupra un "sos" de coacaze, sau de portocala, de zmeura....ce consta de fapt in fructe blenduite. Sau mai este pasta de curmale care se face din curmale uscate pe care le tii cateva ore in apa apoi le blenduiesti cu apa in care au stat. Sau fulgi de cocos pusi la fiert in gris(eu i-am facut bulgur fiert in lapte cu fulgi de cocos si a iesit foarte bun).

Azi cred ca ii dau tapioca cu lapte si o voi face cu o varianta de mai sus.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...