Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Am facut ieri faimosii biscuiti 100. Am adaugat si banana si dupa degustare am decis ca nu mai cumpar niciodata biscuiti :). Cea mare si sotul au fost super incantati. Cea mica a mancat dar nu pot spune ca s-a omorat dupa ei. Ea cand ii dai crva nou e super incantata la inceput, apoi dupa 10 lingurite se pleosteste :) dar mananca chiar binisor de cateva zile, iar(binisor insemnand pana in 100g). Sa vedem cat o tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi trecem printr-o greva. Nu mai vrea absolut nimic in afara de iaurt. Cand vede lingurita strange buzele iar daca insist plange. Daca o pacalesc, cum simte ceva in gura, scuipa. Cum ati depasit momentele astea? Nici singura nu mai vrea. Stalceste tot si le arunca pe jos:((

 

Oani, sunt tare buni biscuitii 100. Sotul a mancat toata tava!o sa incerc si eu sa adaug si alte ingrediente!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cat, a mea nu vrea sa mai manance de vreo 2 sapt. A mai mancat pacalita cateva guri, dar nu mai merge nici asa. Ramasese in meniu lapte cu cereale, dar dimineata l-a refuzat si pe asta. Asa ca i-am lasat o bucata de avocado si un morcov fiert in fata si a gustat putin din ele. Decat deloc, macar asa. Plus ca eu sun in continuare stresata de scaunele cu mucus. Ieri si azi i-am dat cate un pic de Smecta...poate o ajuta cumva.

 

Cum se fac biscuitii 100?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

100g faina, 100g unt( fara sare), 100g branzica de casa. Se amesteca cele 3 pana se obtine consistrnta unui aluat moale. Se acopera cu folie si se da la frigider minim 30 minute( se mai intareste).

Se scoate, se intinde foaia , se taie forme si se da la cuptor pana se rumenesc. Eu am dat la 180gr timp de 20 minute.

Se poat adauga la aluat si alte ingrediente: banane, mere rase, fulgi de cocos, seminte.....De asemenea poat fi unsi cu un ou inainte de a baga la cuptor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A meu a mancat bine ieri și azi( md+prânz peste 250gr-300gr) insa cu laptele stam prost....cate mese solide si cate de lapte au ai voștri? Al meu spre ex a mâncat pe la ora 14:30 piure legume cu piept pui (180gr) și nu a mai vrut absolut nimic pana la 21....doar putina apă. Scuipa laptele... La micul dejun am dat fulgi orez cu mere/pere făcute la abur....a ras tot (cam 200 era )....lapte nu a vrut decât 100ml dupa... Au mai rămas practic doar 3 mese lapte. O fi puțin? Și piureul de cartofi dulci cu praz si cu brânză ii place foarte mult.....cu o condiție: sa fie brânza bagata la blender cu legumele, cum o simte mai mare, cumnscuipă și icneste. Prefer sa mănânce, așa că bag la blender tot.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...