Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Lili, eu fac legume pt doua zile. O parte le pastrez in niste borcanele de la Beaba care se inchid etans.

 

Borcanele le mai sterilizezi? Și unde le ții, frigider sau congelator?

Voi începe și eu în curând sa fac așa că nu mă mai descurc cu timpul. Și mai ales când va începe sa se încălzească, vom ieși și noi mai mult prin parc. Momentan doar prin curte...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dar suc de roșii oare când putem introduce? Prea numai piureuri....as trece și la o ciorba ușor acrita. Noi în familie nu prea  mâncăm supe, doar ciorbe.

Face cineva iaurt de casă? Mi- a sosit aparatul de făcut iaurt. Stăteam și ma gândeam acum....dacă merg pe laptele Napolact, sa folosesc doar de asta pt iaurturi sau merge orice am la îndemână?

Am un sentiment ca am dat banii degeaba pe aparat, ca puteam sa ii dau iaurt de- a gata din comerț....mai si spăl la el....Dar na, m-am contrazis cu soțul și tot ca mine am făcut! Acum sa vadă ca îl folosesc măcar puțin acolo...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Borcanele le mai sterilizezi? Și unde le ții, frigider sau congelator? Voi începe și eu în curând sa fac așa că nu mă mai descurc cu timpul. Și mai ales când va începe sa se încălzească, vom ieși și noi mai mult prin parc. Momentan doar prin curte...

 

Lili, recipiente am din acestea: https://comenzi.bebetei.ro/mama_si_copilul/hranire_si_alaptare/recipiente_stocare_si_pungi_lapte/set_3_recipiente_ermetice_pentru_hrana_b912476_beaba-p10078114

 

Le tin cu legume la abur sau carne fiarta de pe o zi pe alta, la frigider. De obicei le si sterilizez, nu cred ca e nevoie, dar asa pentru linistea mea :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu ii dau ciorba, Lili. O mananca f bine spre deosebire de supa. La noi in casa rar se consuma supa, noua ne plac acriturile. 

 

Iaurt eu cumpar, dar am zis sa i fac si in casa, sa vad cum iese, cu lapte mai gras din comert. 

 

As face eu suc de rosii, dar la cat sunt de uscate rosiile din import....

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ganganie, am luat si eu exemplul tau cu ciorba dar s-a lipsit, nu-i place. El e conservator, roade la dovleacul hokaido zici ca e purcel:)) A avut si bebe 2 zile de greva si miorlaiala de la dinti cred, suge si foarte mult noaptea.

Cam cu asta ne ocupam Mima, ca ai fost draguta si ne-ai intrebat de sanatate.

Am cautat bona ca a noastra ne-a lasat balta, am tot fost singura ba cu toti trei ba numai cu unul ca a fost sotul plecat. Cred ca am gasit acum.

 

In rest ca nu ma pot abtine ma uit la ce face guvernul si psd si ma gandesc ca ne-ar fi util un Guy Fawkes invingator si tot asa. Greata m-a apucat citind vastul program de guvernare la sectiunea 'familiile cu multi copii'.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Okka, ce scrie acolo? Sa mă minunez și eu, ca de celelalte ma tot minunez. Nici cu Trump nu mi-e rușine,  și acolo stau cu gura căscată și mă minunez. Cred ca la un moment dat urma sa se întâmple. ..

 

Bebe nu vrea sa mănânce punct. Acum nici de supt nu îi arde. Cred ca o deranjează niște dinți...

 

Oani, cum faci tu asa repede chiftele, ca am zis sa fac la cuptor pentru noi ăstia mari, și mie imi ia 100 de ani. Curata carnea, pielițele,  tocat carne, legume etc. Adina, nici eu nu înțeleg cum gătesc unele fete așa repede :)) Da, piureul îmi iese repede, dar în rest...

 

Voi sunteti  fericite ca cei mari va zic politicos sa ieșiți din camera :d La mine nu e politicos la fi'miu,  e imperativ (aproape 8 ani). Manu în schimb ar vrea sa stau non stop cu ea, dar numai cu ea, nimeni altcineva prin preajma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...