Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

A mea nu prea accepta legume, portocala si iaurt sunt baza. Ieri a mancat binisor, azi ioc. Dupa ce am tot inaistat la md si pranz pana s-a lasat cu urlete, am renuntat la cina. Nediversificati nu raman ei. Azi i-am facut omleta cu legume in forma de briosa dar doar a stalcit-o intre degete...

 

 Voi piureul cat de fin il faceti? Ca vad ca mandra mea nu mai vrea cum i-l faceam inainte, mai granulat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi la md pt bebe - mar copt cu brânză de casă .  Cu urlete și circ a mancat în final vreo 80gr. Ii place mai mult lui mărul la abur și apoi răcit.   La prânz am făcut legume cu orez integral și piept curcan ( blindate ca altfel nu vrea încă) -  vreo 170gr. Am făcut și iaurt, s-a cutremurat când a gustat si si-a pus dop la gură.  A mâncat frac-su 3 borcane!  

Soțul a poftit la fasole cu ciolan - am prestat! Pt cel mare am trântit repede și niște pulpe la  cuptor cu cartofi și rozmarin ca sa aibă ce manca după ce sosește de la școală...a vrut și tzatziki...prestat!

Plus o tavita de foietaje cu magiun...

Am ațipit la teme! 

Se mai întâmplă!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merge reteta. Depinde cum tolereaza bebe mazarea. Pui mai putina prima data ca sa vezi. Eu i-am dat mazare abia acum, dupa 8l.

Curmalele hidratate in prealabil. Sigur ca merg. Le pasezi la blender cu putina apa si iese ca o pasta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piureul il fac la blender. Dar am sa incerc si cu furcilita ca vad ca incepe sa manance binisor bucatele. 

La noi masa e minim 50gr( pe care le mananca cu gura deschisa) si maxim 150gr( mai chinuit, cand e ceva mai deosebit). Mi-am luat cantar de bucatarie si cantaresc inainte si dupa. Ieri a mancat extrem de bine gris cu lapte. Briosele si omletele le devoreaza( in limita a 150gr).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...