Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Poohy, suntem bine acum. Multumesc de intrebare. Am fost un pic stresata. Dupa vizita de sapt trecuta la gastroenterolog , i-am facut o analiza si i-a iesit o bacterie in scaun (campylobacter), pe care nu-mi dau seama cum o fi luat-o. Dr ne-a dat si un probiotic nou - enterobull - si nu stiu daca doar datorita lui, insa a inceput sa aibe scaune normale. In urma cu trei zile am repetat si analiza si bacteria nu mai e ( am citit ca poate fi eliminata si fara antibiotic). I-a revenit si pofta de mancare; nu mananca mult, insa deschide gurita sa ia cateva lingurite. Doamne ajuta sa nu mai avem probleme!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce fructe ati mai dat voi bebeilor? Noi suntem doar pe mar. Para nu i-a placut si e si laxativa, deci deocamdata nu vreau s-o mai incerc. Banana mi s-a parut ca nu ii face tocmai bine. Azi am testat un borcanel cu mancare pt bebei cu piersica, insa nu i-a placut ( e drept ca avea si niste urme de para).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mă bucur mult Mima ca ați găsit cauza, asta sa fie și sa fi scăpat.  

 

Eu am dat măr,  banana (acceptate cât de cat), para (nu îi place) și avocado (îl uraste)

 

În continuare nu se atinge de masa de prânz. .. Mâine încerc kapia la cuptor sau aburit (mă mai gândesc ca ce i-am făcut pana acum la cuptor - mar sau dovleac - nu i-au plăcut deloc)

 

Oare dacă mănâncă un pic din fructe, un pic din iaurt, și deloc legume (după ce pana de curând prefera legumele) - sa mă gândesc ca o avea și ea ceva de nu mănâncă atât cât trebuie? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poohy, nu stiu ce sa zic. In ultima luna si a mea fie accepta o lingurita cu mancare si maraia fie plangea cand ma apropiam cu lingurita. Probabil stia ca daca mananca nu se va simti bine ...habar n-am. Poate merita sa investighezi. 

 

Ai vostri plang daca se lovesc? A mea nu plange. Asta doar daca se loveste singura din greseala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mima, dar a ta dădea semne ca nu se simte bine peste zi/noapte? E greu și în plina erupție dentara sa te prinzi

 

Noaptea a mea incepuse sa se trezeasca foarte des sa suga sau poate doar sa suzeteze. Acum e mai bine, se trezeste mai rar. Ziua nu se plangea de nimic, vesela, activa. Doar scaunele alea modificate si fara chef sa pape solide. Iar dintii o tot chinuie de vreo doua luni deja, am crezut ca se unul , dar nimic pana acum. De ieri iar isi baga tot in gurita si baleste. Poate ies repede totusi.

Eu am facut din proprie initiativa si calprotectina in materii fecale. A iesit peste normal, deci o intoleranta sau o fi fost de la bacteria aia. Sa vedem ce zice dr sapt viitoare.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...