Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Noi suntem la munte.Am si eu la mine 2 borcanele de la Hipp, legume cu carne si fructe cu iaurt. Momentan nu a fost cazul sa i le dau, suntem cazati intr-un apartament si am frigider si aragaz, azi la pranz i-am facut piure numai bine cat ne-am schimbat noi de haine ca sa iesim la masa de pranz. Diseara va servi iaurt.

Eu fetei mari ii dadeam Hipp cand eram plecati. Acum am sa incerc si Organix. La vara, la mare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ganganie, iti recomand eu pentru fructe organix, foarte bune toate. La legume dtiu ca ii dadeam Sofiei spanac cu cartof si smantana de la hipp. 

Eu am o slabatura sclifosita care nu a mai luat un gram de 5 saptamani.

multumesc, Ooka. momentan piticul mananca bine si cand merg in vizite solicit meniu fara sare :)) inca nu suntem in plimbari lungi, din cauza frigului iar cu alaptatul tare greu imi e pe vremea asta afara. multumesc lui Dumnezeu, piticul meu mananca bine, deocamadata. la amiaza ciorba neaparat, nu conteaza cu ce e. e f buna pt digestie. ii pun si cateva firimituri de painita. a invatat sa pape, sa mestece. e plin scutecul de legume. mancarea trece prin tractul digestiv ca Voda prin loboda :)) cu apa nu prea se impaca, dar eu insist. cred ca daca bea 20 ml intr o zi e buuun 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ganganie, eu am luat borcanele Hipp. Am testat unul cu piersici si putina para, unul cu legume (morciv, ceapa, rosie, mazare) si pui si inca unul cu broccoli, orez si iepure. Ultimul nu prea m-a incantat pe mine. Daca iei de fructe , de ex, trebuie sa verifici % de fructe pt ca sunt unele cu 50% fructe, restul faina de orez sau altele. Cel cu piersici de l-am luat eu are 90%fructe. Am vazut si eu Organix cu fructe si par ok ca si compozitie; eu nu am luat pt ca fie erau cu afine (care poate fi alergen si inca nu vreau sa risc), fie ca mar, iar la noi marul e prezent zilnic. La borcanelele cu legume, a trebuit sa ales fara carfof, iaurt si nu am avut variante prea multe. Iar ca marca, eu am ales hipp sperand ca fiind o marca mai veche investesc si in mai multe testari ale ingredientelor. Si am citit ca idee despre ele pe testberichte.de

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am iesit azi la supermarket sa investighez borcanelele :)) nu prea m-a dat pe spate nimic. apreciez eticheta ECO. v am mai zis, cred, ca al meu nu prea mai accepta piure. doar para si marul i l dau ras, in rest bucatele. s a invatat sa mestece si ma bucura f tare. 

 

La Hipp m as arunca si eu, Mima, multumesc, dar e pasta. e mai safe in parc cu ele? adica sa se pastreze curat cat de cat copilul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...