Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Nu cred ca e de la dinti, in mod normal nu face febra peste 38. Poate e o viroza, simptome pot aparea la o zi, doua de la debutul febrri sau pot sa nu apara alte simptome. A mea e putin infundata, sa vad cum evolueaza zilele astea, ma astept la orice tinand cont ca am stat mult cu ea afara la munte. Ieri avea picioarele reci cand am intrat in casa. 

Sanatate multa Mima!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Va salut si eu după o perioada de pauza.

 

Mima, sănătate multă piticei, nici eu nu cred ca e de la dinti. Si lui Matei ii curge nasul de câteva zile, nu pare insa a evolua răceala. 

 

V-am tot citit comentariile legate de diversificare, bebeii voștri sunt norocoși ca au parte de tot felul experiențe culinare :). M-am mai inspirat si eu pe ici-colo, nu sunt deloc un as in bucatarie, asa ca ne limitam la retete simple. Matei mănâncă onorabil fructele, cu legumele insa inca nu e prieten. Noi nu am trecut la bucatele, el nu are răbdare si nu pare încântat sa plimbe mâncarea prin gura. Nu îmi fac insa griji, il las in ritmul lui, avem destul timp pentru toate. 

 

Acum vreo luna cred ca v-am spus ca mergem la kineto pentru ca la 7 luni nu stătea bine in fund. Probabil ca l-a ajutat, pentru ca acum merge deja de-a bușilea, asa ca nu mai pot sa il las nesupravegheat niciun minut. In ultimul timp e tot un zâmbet, e cumințel si drăgălaș, sper sa il țină cat mai mult :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va salut si eu după o perioada de pauza.

 

Mima, sănătate multă piticei, nici eu nu cred ca e de la dinti. Si lui Matei ii curge nasul de câteva zile, nu pare insa a evolua răceala. 

 

V-am tot citit comentariile legate de diversificare, bebeii voștri sunt norocoși ca au parte de tot felul experiențe culinare :). M-am mai inspirat si eu pe ici-colo, nu sunt deloc un as in bucatarie, asa ca ne limitam la retete simple. Matei mănâncă onorabil fructele, cu legumele insa inca nu e prieten. Noi nu am trecut la bucatele, el nu are răbdare si nu pare încântat sa plimbe mâncarea prin gura. Nu îmi fac insa griji, il las in ritmul lui, avem destul timp pentru toate. 

 

Acum vreo luna cred ca v-am spus ca mergem la kineto pentru ca la 7 luni nu stătea bine in fund. Probabil ca l-a ajutat, pentru ca acum merge deja de-a bușilea, asa ca nu mai pot sa il las nesupravegheat niciun minut. In ultimul timp e tot un zâmbet, e cumințel si drăgălaș, sper sa il țină cat mai mult :). 

Bravo, Matei frumos. acusi vom auzi ca merge in picioruse :D cat despre diversificare, daca el e vioi si creste nu l stresa :) si sanatate multa, sa scapati repede de mucisori

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc, mamici! Orice ar fi, sper sa treaca repede si fara febra mare ca eu la febra intru destul de repede pe modulul "panica" (am tras o sperietura cu o convulsie febrila la cel mare si nu pot zice ca mi-am revenit). 

 

Mandarina, ma bucur ca ai mai scris. Bravo lui Matei!

 

Oani, sa va fie de bine plimbarea la munte si sa nu se lase cu raceli.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multa sanatate Mima! 

 

Si Ooka sa nu raceasca fata!

 

Si noi plecam vineri la munte si sunt super stresata. Nici nu stiu cum o sa ii dau sa manance sau cum o sa o alaptez peste zi... Peste masa de pranz cred ca sarim sigur, sa vedem dimineata si seara. Si o sa stea muuult afara. Eu una abia astept sa ajung inapoi acasa, dar nu puteam sa nu ii duc pe M&M

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ganganie, mulțumim!

 

Mima, si mie îmi e frica de febra, sa scăpați repede!

 

Poohy, sa aveți vreme buna la munte si sa va relaxați cu toții! Eu ma stresez de acum pentru ca la sf lui mai plecam in Germania la Europa Park, la dorința Nataliei. Nu știu cum o sa descurcam cu Matei tinand cont ca mergem cu avionul, apoi 3 ore cu trenul, plus ca agitația unui parc de distracții ma aștept sa fie obositoare pentru el. Eu o sa ma bazez pe mâncarea la borcanase, nu prea am cum sa ii gătesc acolo.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bravo mamici curajoase! Mie mi-e frica sa imi fac rezervare la bulgari, de zburat cu avionul nici gand, desi as vrea sa fac un sejur la Londra la niste prieteni, dar nu ma incumet cu copiii.

Inca mai caut hotel pentru la vara la noi pe litoral cu rezervare gratuita.

Voi va faceti asigurare storno sau ceva de genul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...