Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Momentan e bn,nu are nici o reactie,dar am inteles ca ade obicei apar dupa 7 zile,azi e a 4 zi,mai avem....in schimb am alte probleme,faptul ca de la 7 luni si jumatate nu a luat in greutate,laptele nu l mai accepta chiar deloc,o oblig sa bea macar 450 ml pe zi,poate de aceea nu ia in greutate ptr ca il bea fortat,solide accepta,dar la cina nu vrea decat iaurt....sn obosita psihic....maine avem programare la pediatru,nu stiu ce sa mai fac,ma gandesc sa ii schimb si laptele

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama ma zapaceste sa i dau mancare adevarata(nu prea stiu ce inseamna asta)ca piureurile pe care i le pregatesc eu nu sunt consistente,pana la urma ajung si eu sa cred asta,doar ca multe variante nu am atat timp cat ea mananca blenduit foarte fin...mai e putin pana maine,sper sa plec lamurita de acolo

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Adina, eu cred ca e ok 450 ml lapte daca are trei mese solide in cantitate ok. O sa treaca perioada asta, cresc si o sa apucam sa ne mai si relaxam printre picaturi. A mea e mucioasa. Se ineaca cu ei in somn, tuseste. Ii fac aerosoli cu ser. Sper sa ii treaca repede.

Da,Mima dar aia 450 ml sn fortati,adica apasat pe tetina si ea inghite,si nu mai pot sa continui in ritmul asta,o chinui si pe ea,si pe mn,are 2 mese de solide,iar la cina doar iaurt....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, e foarte bine ca mergi s o vada si un pediatru. poate schimbati si LP. cine stie, nu i o placea. eu zic ca e ok sa incepi sa i dai mancare adevarata, cum spune mama ta. eu am renuntat sa i mai dau piureuri. ii dau mancare de a mea. imi adaptez preferintele pt cel mic. de ex aseara i am dat placinta cu dovleac. nu tu sare, nu tu zahar. sotul a mancat asa, zicea ca manca mancare pt diabetici :)) incearca sa i dau ciorbite, supe, sa i pui putina painica, firimituri. sa i dai de ex mancarica de ardei, copane la cuptor, paste fusilli intregi cu spanac, cu branza, omlete ca atare...cine stie, nu i o fi placand mancarea pasata. incearca

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...