Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Adina, sper sa gasiti cauza si sa bea si laptele.

Eu zic multumesc ca macar suge. Mancare mai deloc. De fapt, nu ii mai plac piureurile ca vad ca se arunca la snitele, sarmale. Nici nu stiu ce sa ii pregatesc sa fie ca mancarea noastra. Ma simt si limitata fara pic de lactate, apoi ca inca nu i-am dat albus, rosii..

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Mima, dar de ce inca mai tineti regim fara lactate?

 

Pentru ca dr gastroenterolog ne-a recomandat sa mai tinem o luna regim fara lactate. El suspecteaza o alergie la proteina din lapte de vaca (ca urmare a scaunelor verzi cu mucus pe care le-a avut). Eu nu sunt convinsa ca are, dar am zis sa tinem regimul si sa vedem ce-o zice la urmatoarea consultatie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mima, poti sa faci snitele, sarmale baby friendly. Snitele la cuptor, sarmale pot fi si cu carne de porc dar foarte slaba. Toate fara sare si prajeala, buneinteles. Si cand mancati voi adaugati sare deasupra si gata. A mea e iar in greva foamei. Ia 5-6 guri cu pofta apoi zeroooo. Medicul mi-a spus ca ii ies dintii dar e asa umflata de o luna si tot nu se vad sa erupa.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, Mima, sa dea Domnul sa primiti numai vesti bune. 

 

La sarmale merge sa pun cuscus? orezul indiferent de granulatie, piticul meu il refuza. 

 

si al meu mananca asa si asa. isi baga mancarea in urechi, o plimba pe haine. Aseara a acceptat 3 4 lingurite si gata. nu mi mai fac deloc grji. cat o manca o manca. papa f bine san si completez si eu cu solide :)))) in privinta greutatii nu mi fac griji. ia f bine

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...