Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Voi îi vreți dintr-o data mari :) Au tot timpul și de mestecat, și de mâncat, și de sarmale și chiftele mâncate cu pofta. Deocamdată sunt bebelusi de 8-9 luni :)

:))) ...eu abia astept sa mearga in picioare.

 

La noi cu mancarea nu e ok totusi. Fara solide n-ar fi chiar tragedie daca ar suge. Insa suge putin ziua, mai recupereaza seara si noaptea. Deci nu prea e bine. Nu are cum sa creasca in stilul asta.

 

Lizzy mananca bine? Ea parca are cu 2 kg mai mult decat fii-mea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu paine ii fac cu faina alba , cateodata si combinata cu integrala, apa, ulei de masline, drojdie normala. Acu la cateva firimituri de le mananca, nu cred ca ii face ceva drojdia asta. Oricum sunt 7g la 500 g faina, deci la ea ajunge o cantitate infima. Si i-am mai dat sa rontaie si paine din comert cateodata. Nu i-am adaugat in mancare, i-o dau ei s-o molfaie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lizzy nu mănâncă.  Sau mănâncă doar iaurtul gol și putine fructe.

 

Nimic nepasat (sau nedat pe răzătoarea de sticla), ca altfel vomeaza imediat. Dacă nu îi place iar vomeaza (și nu are reflux, e doar vomitacioasa).

 

De kg ultima oară avea 8940. Nu știu dacă a luat-o în sus sau jos... În sus nu cred.

 

Cum ai făcut pâinea cu dovlecel și morcov? Ai scăzut din apa când ai pus dovlecelul?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...