Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

sincer, eu i am mai dat cate un colt tare de paine din comert. integrala. dar nu manca nimic. o lingea si se bucura ca mananca, chipurile, ca un om mare. paine pt el am facut doar de 2 ori, ii pun 2 3 firimituri de paine din comert. n as sta toata ziua sa framant

 

eu prefer sa imi adaptez meniul dupa bebe ca sa gatesc 2 feluri pe zi si/sau un desert pt noi si sa i dau si lui. 

 

Lui V i au aparut niste bubite pe spate. par a fi o alergie :( l-am dat cu cicaplast si s-au mai atenuat, dar nu au disparut. azi dim le am vazut. nu stiu cum le a facut,a mancat zilele astea aceleasi preparate pe care le a mai mancat pana acum

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici a mea nu mai mananca. Vrea doar iaurt si fructe dar chinuit. In shimb suge toata noaptea. Ma termina. Se trezeste si la 30 min, eventual merge si de-a busile prin somn. E fascinata. Sau se ridica in fund tot cu ochii inchisi. Plus ca ii ies si primele maselute. Nu am mai cantarit-o de cea timp dar arata bine si e extrem de energica. Nu are rabdare sa stea in fund sa se joace, merge in 4 labe si incearca sa se ridice de orice prinde. Si la noi schimbatul e horror. Urla de zici ca o tai la imbracat/dezbracat. E un duracell

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am masina de paine si ii dau. Ca nu vrea, e altceva. In principiu si eu gatesc pt noi si ei ii pun separat inainte de a adauga sare. Piureuri nu vrea sub nicio forma. Nu ma asteptam sa fie asa complicata etapa aceasta. Nu ma stresez ca nu mananca neaparat dar e frustrant totusi sa ii tot pregatesc chestii si sa refuze uneori toata ziua mancarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, tot la dr Mihalache ai mers? 

Noi avem doar 5 mese în 24 ore ca altfel nu vrea. 2 de lapte și 3 solide...însă cina nici acum nu am introdus-o cum ar fi trebuit....nu vrea iaurt, cereale....asa ca eu nu am idee ce sa ii dau la cina, nu avem nici un dinte și nu accepta nimic dacă nu e pasat...

Voi cântăriți mâncarea? Cam cate gr ar trebui la o masa la un bb de 8-9 luni? 

Nici eu nu am dat pâine însă de mâine intenționez sa mai scap cateva frimituri în ciorba ca așa nu se mai poate...

Am luat macinis pt lăptic de la Solaris. Îndulcesc cu piure de fructe. Adina, poate vrea și Sara. E chiar bun. Eu gătesc de 3 ori pe zi pt bebe plus 1-2 ori pt cel mare, ca e pofticios și pretențios...

Aici da distracție! Voi începe sa fac mâncare și pt 2 zile pt amândoi ca sa mai ieșim în parc mai mult, altfel o iau razna! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...