Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

Noi avem un peg perego in care sta si se joaca si un antilop de la ikea pt mancare. Usor, practic, il luam si in vizita la bunici plus ca se spala repede. A mea momentan nu mananca nimic. Doar portocala. Plange daca incerc sa ii dau cu lingurita iar singura nu mai duce la gura. Tot dau vina pe dinti dar nu mai stiu ce sa mai cred. Tot 8 are, nu a mai spart altceva. Merge ft bine in 4 labe si se ridica la pat, dar vrea doar "sisi". Vine si ma trage de tricou. Nu ma astept sa manance cantitativ dar refuza vehement ideea...

Eu i-am dat somon de captura in perioada cand manca. Am dat si albus. Am introdus cam toti alergenii

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Lili, da, cu bors acru din comert. mai primesc din cand in cand de la bunica sotului de la tara. eu nu acresc cu lamaie, nu ne place. si nelipsita smantana 

 

Mima, da, cam toti alergenii, inclusiv albusul. buna dorada, i as da si eu :D 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mima, Z a facut alergie la peste dupa ce am dat dorada in grecia ( proaspat evident), ulterior a deezvoltat alergie si la crsp/pastrav/somon desi anterior mancase fara probleme si ulterior mi s-a tot spus capestii de mare sunt alergeni, astanu stiu cat d ad varata o fi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am dat pana acum albus, peste(dorada, pastrav, stiuca),cereale cu gluten(orz, ovaz, secara, grau), nuci(romanesti, braziliene), migdale, seminte (in, canepa, susan,chia, dovleac), fructe de padure(afine, zmeura). Am cumparat si mure,maine o incercam.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pana acum am dat doar supe -creme îmbunătățite cu smantana, piureuri in diverse variante, cus cus cu legime ori fructe, orez cu lapte/ cu legume. Nimic inca la cuptor. Accepta doar pasat....de aceea sunt oarecum limitata. Preferatul lui ...piure de mango cu branzica. La cina acum i-am dat piure de cartof dulce și Kapia cu ficatel si o lg de iaurt grecesc. Credeam ca o sa ciuguleasca doar...si culmea, a mancat aproape tot, vreo 170gr. Au și ei ca si noi, momente si momente. Si eu as vrea sa i dau paste, dar la blender ar ieși apoi aiurea....mai aștept.

Si 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...