Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de iunie 2016 - capitolul 3


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1,1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna mămici. Am nevoie de o încurajare :). Bebe nu mai vrea sa mănânce lapte decât adormit. Nu avea genul asta de problema pana Acu 2 sapt. Adormea când mânca și era mai mare dragu'. Acu nu știu ce a pățit dar este și mofturos și pana îl adorm ma apuca disperarea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si noi prin perioada refuzului de lapte pe la 8 luni parca. Tot asa reuseam sa ii dau doar cand vroia sa faca nani. A tinut vreo saptamana-doua. Rabdare multa likusa, te inteleg perfect, si eu eram disperata. In sfarsit i-a spart si mandrei mele gingia,acum la aproape 10 luni, si culmea, sus. Ce mai folositi pentru durere? Foloseste cineva Osanit sau Camilia?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iikusa, nu am trecut prin asta , dar sigur e doar o perioada. Tin pumnii sa treaca repede! (De fapt a mea suge de cele mai multe ori cand vrea sa doarma in timpul zilei si noaptea, deci cam tot adormita...)

 

Oani, eu la cel mare am folosit Camilia cu succes; la asta mica cu greu am reusit sa primesc comanda din Germania si am folosit pana acum doar doua doze (mai ales ca am citit niste ceva neplacut despre alte homeopate pt calmare eruptii dentare). In schimb, la ea am folosit gelul Multi-mam babydent si un ulei calmant cu cuisoare. Le-am pus pe o compresa sterila si am masat gingia. Alte geluri am vazut ca fie au propolis (o fi ok de la varsta asta !?) fie lidocaina si m-am ferit de ele.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...