Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cadouri de Craciun - idei pentru toata familia


Recommended Posts

  • Răspunsuri 41
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

N-ar fi o idee rea. Problema noastra e ca un an stam de sarbatori in DK, unul in RO. Ca ambele familii sa aiba copiii de sarbatori. 

 

Dar mi-ati dat o idee de viitor  [:)]

Concertul asta la care mergem noi, e ca si concertul de la Vienna. Sincer, biletele sunt cam scumpe (peste $300 pentru 2 bilete, bine ca sotului meu nu-i place :) ), dar isi merita fiecare cent. Primul an cand am fost, Victoria avea 5 ani jumate si cand am ajuns acasa, a intrebat-o Daddy cum a fost si raspunsul ei a fost "Waaaaaaaay better than I expected!" ("Cu mult mai frumos decat m-am asteptat"). Abia asteapta Concertul in fiecare an. ANul trecut tot in Ianuarie, am fost tot amandoua la alt concert, "A night at the Opera", cu arii din opere celebre. |Si ala a fost extraordinar concertul. APoi, acum vreo 2 luni am fost la "Spanish fire"... asta a fost o mare dezamagire... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Concertul asta la care mergem noi, e ca si concertul de la Vienna. Sincer, biletele sunt cam scumpe (peste $300 pentru 2 bilete, bine ca sotului meu nu-i place :) ), dar isi merita fiecare cent. Primul an cand am fost, Victoria avea 5 ani jumate si cand am ajuns acasa, a intrebat-o Daddy cum a fost si raspunsul ei a fost "Waaaaaaaay better than I expected!" ("Cu mult mai frumos decat m-am asteptat"). Abia asteapta Concertul in fiecare an. ANul trecut tot in Ianuarie, am fost tot amandoua la alt concert, "A night at the Opera", cu arii din opere celebre. |Si ala a fost extraordinar concertul. APoi, acum vreo 2 luni am fost la "Spanish fire"... asta a fost o mare dezamagire...
am citit acum despre ambele concerte, despre cel original din Viena si cel din Canada. Concertul e in mai multe tari. Ar fi o minivacanta pt mine si sotul meu, iar copiii pot ramane la socrii. As alege Viena pt ca e mai aproape. Nici sotul meu nu se omoara cu asa spectacole ( el prefera Rammstein) dar cand il fortez uneori sa mergem la balet si e orchestra live, ii place. Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sot: ceas si 2 tricouri plus ce mai gasesc

mama: portmoneu verde (feng shui), o forma de portelan pt prajituri pictata manual (are colectie de Gugelhuppf) si un desert din Germania care ii place

Soacra: o bluza misto

socru: un set de burghie

Soacra si socru: o rama mare cu 12 fotoografii de-ale noastre

Matusa: sper sa ii gasesc o fusta plisata cum s epoarta acum

Nepot: o trusa de scule imitatie de Bosch si ceva motocicleta

Cumnat: un set de sosete faine de la Tom Tailor

Cumnata: o trusa de sprancene, ca se plange ca nu are si un strugurel de la CK

Verisoara: un set de la Gerovital, ca e fana mare si isi cumpara sute de produse din Ro

Verisor: un tricou sport de la Under Armour

Copilul lor: un tricou

Copila lor : un set de machiaj cu blushuri si farduri

Bunica: sosete calduroase si un bibelo(are colectie) sau vad eu ce gasesc

Bunic: condimente de bucatarie si ceva ustensile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

am citit acum despre ambele concerte, despre cel original din Viena si cel din Canada. Concertul e in mai multe tari. Ar fi o minivacanta pt mine si sotul meu, iar copiii pot ramane la socrii. As alege Viena pt ca e mai aproape. Nici sotul meu nu se omoara cu asa spectacole ( el prefera Rammstein) dar cand il fortez uneori sa mergem la balet si e orchestra live, ii place.

 

Pentru Concertul de la Viena se organizeaza tragere la sorti ca sa poti cumpara biletele, pentru ca cererea este cu mult mai mare decat numarul de locuri din sala. Este o experienta in sine: in afara de muzica si interpretare, in pauza se serveste sampanie si deserturi si atmosfera este de neegalat. In ianuarie 2017 se vor face inscrierile pentru concertul din 2018, asa ca veti sti din timp cum sa va organizati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Concertul de la Viena se organizeaza tragere la sorti ca sa poti cumpara biletele, pentru ca cererea este cu mult mai mare decat numarul de locuri din sala. Este o experienta in sine: in afara de muzica si interpretare, in pauza se serveste sampanie si deserturi si atmosfera este de neegalat. In ianuarie 2017 se vor face inscrierile pentru concertul din 2018, asa ca veti sti din timp cum sa va organizati.

La noi se serveste Apffel Strudel :) (Nu sunt sigura ca am scris corect, daca nu, sa ma corecteze cine stie).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi, anul asta mosu' vine cu ceva absolut special. Dupa ce masina veche de o mie de an si-a dat obstescul sfarsit, mosu' n-are de ales si ne aduce o masina nou-nouta. Sper ca nu trasa de reni, ci de cai putere. Bine, pe chestia asta ne-am lins pe bot de cadouri de la mosu' multi ani de-acum incolo :)

Si lu' ala micu', mosul ii aduce... tadaaaaam.... un puiut de Labrador. 

Cred ca am fost usor inconstienti.. asta e asa, o cugetare personala. Om trai si-om vedea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

La noi, anul asta mosu' vine cu ceva absolut special. Dupa ce masina veche de o mie de an si-a dat obstescul sfarsit, mosu' n-are de ales si ne aduce o masina nou-nouta. Sper ca nu trasa de reni, ci de cai putere. Bine, pe chestia asta ne-am lins pe bot de cadouri de la mosu' multi ani de-acum incolo :) Si lu' ala micu', mosul ii aduce... tadaaaaam.... un puiut de Labrador. Cred ca am fost usor inconstienti.. asta e asa, o cugetare personala. Om trai si-om vedea.

 

Cred ca voi veti primi cele mai frumoase cadouri

Masina...ce sa mai zic, sunt verde de invidie.

Catelul...wow, ce copil norocos!

 

Si al meu baiat a primit un pui de motanel acum inainte de Craciun si e foarte incantat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...