Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

   Piscotel,jos palaria soro! [flor]

   Kyty,Doamne ajuta in continuare!

   Eu am terminat pe azi,nici nu-mi mai simt spatele.Am pus raciturile la fiert,dar le voi fierbe si maine...mie-mi plac la relanti.Mi-am impachetat sarmalutele,le-am pus in oala si maine le pun la fiert.Mi-am taiat si muraturile pt salata,numai bine se scurg pana maine....si cam atat.Acum cand am scris nu mi se pare ca am facut mare lucru,dar toata ziua nu mi-am pus curu' jos.

   Ana cum esti?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea, azi am stat mai mult intinsa si a fost ok, la un moment dat am simtit un nod in stomac si o stare de slăbiciune de am crezut ca voi lesina si parca si cateva momente cu greturi, asta imi da speranțe ca suntem bine. Sper ca nu sunt nebuna si imi fac năluci. Oare nu e cam devreme pentru astfel de simptome?

Ahh, si mi-e foame non-stop  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka [flo2]

 

[pegeam] Fetelor, si eu va doresc sa aveti sarbatori frumoase, linistite, sa fiti inconjurate de familie, prieteni si oameni dragi mereu si sa aveti doar motive sa zambiti!  [deziuata]

Mai presus de orice va doresc sanatate si sa deveniti mamici implinite cat mai curand. Fie ca 2017 sa fie anul vostru!  [bib] 

 

Fetelor care au trecut prin tragedii le doresc din tot sufletul sa gaseasca puterea de a merge mai departe, de a lupta si spera, pentru ca intr-o buna zi vor avea parte de o minune in viata lor!  [grup]

 

Proaspetelor mamici le doresc multa fericire alaturi de pruncii lor!  [fetita] Si poate o ora-doua de somn in plus [:-)))]

Fetelor insarcinate le doresc sa se bucure de perioada frumoasa pe care o traiesc si sa nasca la termen bebelusi sanatosi si frumosi!  [gravi]

 

Celorlalte aspirante le doresc sa reuseasca cat mai repede sa devina mamici  [bb]  [bebic] Fie ca in anul care vine sa schimbati scutece, sa incaltati picioruse grasute in botosei de culoare rosie sau bleu (sau ambele culori!!), sa stergeti gurite adorabile de laptic, sa impingeti carucioare, sa va plangeti de oboseala, dar sa fiti mai fericite ca oricand!

 

Va pup cu drag pe toate!  [pup] 

Asemenea și ție. Doamne ajută-ne pe toate sa devenim mămici fericite cu copiii sanatosi si frumosi [flo2]  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kyty, felicitari! Doamne ajuta in continuare!

 

Nu mai bine stateam eu linistita, sa ma bucur de sarbatori, decat sa ma trezesc cu noaptea-n cap ca sa-mi fac analizele? Nuuuu, eu sunt in stare sa-mi stric singura sarbatorile [batcap]

AMH-ul se lucreaza mai nou in doar cateva ore??? Am avut un soc cand am vazut rezultatul: 0.4 ng/ml... In aprilie era 0.83. Dupa 3 luni de tratament cu Vit D (am citit ca ar exista o legatura intre cele doua), am repetat in iulie si era 0.94 (ambele testari au fost la MedLife). Acum nefiind in Bucuresti, am facut la Synevo. Oare chiar atat de mult sa fi scazut din iulie si dupa un FIV? As repeta in ianuarie la MedLife, de curiozitate...Daca nu reusesc la FET, ma tem ca nu are sens sa mai incerc un al doilea FIV [:(] Pana la primavara....

Si asta nu e tot [bang]

FSH 14.9 mUI/ml (in iulie era 6 si ceva)

Estradiol 122 ng/ml (210 era in aprilie)

LH 9.7 mUI/ml (5.42 era in aprilie)

Progesteron 1.14 nmol/l

TSH 3.37 microUI/ml (1.99 era in aprilie)

T3 2.1 nmol/l

T4 94 nmol/l (in aprilie 1.07 ng/dl)

Prolactina e in lucru...Dar in aprilie era cam mare 26.39

FSH-ul ma tem ca indica ce indica si AMH-ul. TSH stiam de la voi ca trebuie sa fie maxim 2 sau cel mult 2.5 inainte de FIV. Se aplica si la FET???

Despre celelalte nu stiu mare lucru

Analizele au fost facute in z2

Asa de dezamagita si deprimata sunt acum.....

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Piscotel,eu zic ca ai prins o luna proasta si e posibil ca hormonii injectati sa nu fii iesit total din sistem.Conteaza TSHul si la fet,cand e mare cica nu ajuta implantarea...dar au fost cazuri de exceptie.

    De ce ai repetat AMHul?Pt statistica?!Daca nu incepi tratamentul pt fet acum eu spun sa te calmezi si sa te bucuri de sarbatori.Daca mergi pe natural la fet anuleaza luna asta,pt ca si progesteronul e mare si LHul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...