Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata!

 

Bine v am regasit! Anul trecut eram pe aici cu voi in asteptarea fiv si apoi cu suplimentele a venit bb. Am avut ceva probleme si s a nascut prematur la 36 de saptamani. 

Acuma dupa 6 luni de oboseala si nedormit am venit inapoi al voi.

 

Vreau sa le multumesc in special lui Gabyv!! Te pup mult de tot! Suplimentele recomandate de tine m au ajutat muuuult!

 

Si lui Dea pentru explicatii si ajutor! Te pup si te strang in brate de aici de departe!!

 

Iata am venit sa mi spun povestea si poate ajuta pe cineva

pun intai "dovezile"

pentru reglarea hormonilor tiroidieni si in consecinta a ovulatiei am luat ceai de maghiran am aflat aici

"je trouve sur un ancien message une fille qui parle de merdedouche qui fait baisser le FSH une petite recherche me donne ce qui suit : merdedeche est un mot arabe qui veut dire marjolaine je l'ai acheté chez un herboriste qui me dit qu'il permet une bonne ovulation et qu'il faut le prendre en infusion chaque soir au coucher je l'ai fait pendant un mois et la suite est que du bonheur pas de règles pendant 15 jours et un test positif ce matin mon medecin me confirme que c bel et bien une grossesse je souligne que j'ai 43 ans et mon fhs et de 19 bon courage les fille."

 

pentru lubrifiere naturala - suc de grepfruit (la sticla din comoditate)

 

pentru reducerea coagularii - eu aveam hipercoagulare - ceai de urzica 1/2 lingurita la cana; luam 2 cani; se mai poate lua si spirulina daca aveti  sursa ne poluata si luati deja de ceva timp; sau ceai de musetel etc

 

am mai luat laptisor de matca in fiole sau crud in miere, seleniu si zinc, de 3 ori pe zi 

 

vitamine pentru sarcina si minerale

 

si am luat onagra (atentie ovulatia poate fi intarziata daca luati are efect progesteronic)

 

Sper sa nu fi suparat pe nimeni si sa ajute pe cineva!

 

Aici am aflat inca un lucru surprinzator - una din patru femei care nu raman insarcinate au probleme de hipercoagulare. Medicii mi au spus ca nu se fac mereu teste si ca pot sa nu fie concludente Nidarea implica o foarte buna irigare sanguina si in final mi au facut testele de coagulare avansate si anticoagulante dupa care am ramas insarcinata - s a fixat in sfarsit un ovul fecundat pe uter (la mine uterul era foarte gros avand fibroame intramusculare; atat era de gros in sarcina incat nu se vedea bebe la ecografie cum trebuie nu au putut sa l masoare si a trebuit sa fac amniocenteza) In mod bizar aveam timpul quick normal deci nu iesea la testul simplu hipercoagulabilitatea.

 

Pupici tuturor!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Acum trebuie sa spun ca la intrerupeera tratamentului anticoagulant am avut ceva probleme ameteli si cred ca o fi fost vreun cheag pentru ca m a durut in jurul inimii si ma cam doare de atunci. 

 

Stresul este cred hipercoagulant si mersul pe jos invers - primisem ordin sa merg pe jos 4 km. Pare mult insa este cam distanta intre doua statii de masina dus si intors. 

am mai luat ceva pentru calitatea ovulatiei 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, am si eu o intrebare pt Sorinake. Ai spus ca si tu ai facut embrioadoptie. Eu am repetat azi bhcg= 1371, dar si progesteronul care azi este 49,9nmolL ( 15,6ng/ml). , in scadere fata de joi cind era 59,13nmol/L. Ce valoare ai tu la progesteron.Eu am azi 4 S si 6 z. Ca si prog eu am luat pina acum 400dim, 200 pranz si 400 seara utrogestan vaginal si 1 fiols Agolutin la 3 zile. Am vb azi la tel cu Cristina de la Reprofit si mi-a spus sa pun cate 400 utro si la pranz.De ce oare scade vsloarea?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai fetelor, imi imaginez cat de harnicute sunteti voi astazi, eu am taiat doar legumele pt salata de boeuf, in rest nu am avut voie sa fac nimic, (se ocupă mama de tot) asa ca lenevesc in pat si bantui pe aici. Stiu ca o sa ma credeti nebuna, dar ce sa fac asa sunt eu...dimineață la 6 m-am trezit si am făcut un test pt ca nu mai am sânii sensibili, a ieșit tot pozitiv, dar asta nu m-a linistit  [batcap] sunt un stres, saracul copil, nu stiu cum se va descurca cu o mama ca mine [:-)))]

Crăciun fericit tuturor! Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele frumoase si puternice, 

Va doresc din suflet sa aveti parte de un Craciun minunat, sa lasati minunea nasterii Domnului Isus sa va umple sufletele de iubire, de liniste, de pace si de fericire. 

Va doresc sa aveti incredere in mainile Lui care va tin sa nu cadeti, in umerii Lui care va sprijina la greu, in Planul Lui pentru fiecare, pentru ca El stie ce este mai bine. 

Va doresc sa fiti in continuare puternice, sa luptati pentru ceea ce va doriti, sa acceptati ceea ce este si sa indrazniti sa visati in continuare. 

Va doresc sa auziti fiecare dintre voi cuvantul "mama" din gurita unui copilas, sa aveti parte de luminitele din ochii pruncilor vostri! 

 

Va pup! 

 

Craciun fericit!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anduta, eu in primul trimestru am luat 400/400/400 utrogestan si agolutin la fiecare 3 zile pana la finalul trim, dupa care am continuat sa scad progresiv utrogestanul pana in sapt 20 si am reluat utrogest in sapt 26, parca.

si la mine era o harababura cu progesteronul...cred ca l-am verificat de n ori in primul trimestru. Pana prin sapt 9 cand am plecat in concediu il verificam cam la 3 zile, ba crestea, ba scadea...la un moment dat a scazut pana pe la 20 de la 64 si ceva.

cand m-am intors din concediu, prin sapt 12 si l-am repetat crescuse la 50, iar de atunci nu mai stiu.

cred ca stresul a jucat un rol esential in scaderea progesteronului, caci eram un dezastru de stres...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...