Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marushelu, multumesc mult pentru sfat. Ai avut dreptate, erau valori diferite. Am fost atat de bulversata cand am vazut rezultatul, incat nu m-am mai uitat si la valori. Stiam doar ca valorile laboratoarelor sunt diferite.... Eram si pe telefon... In fine, acum am verificat si in primavara era 26.39 ng/ml si acum este 1194 microUI/ml (valori normale 127-637) (si Prolactina dupa PEG 789 microUI/ml).  

Daca am facut conversia corect, ar fi cam 56,32 ng/ml (1 ng/ml = 0.0212 mIU/ml), ceea ce inseamna cam de doua ori valoarea maxima.

Ok, pot sa admit ca din cauza stresului valoarea a crescut (desi nu sunt 100% convinsa ca e doar asta). Dar nu prea stiu ce sa fac pentru a ma linisti. Acum sunt si mai stresata ca nu voi putea face transferul la sfarsitul lui ianuarie/inceputul lui februarie.

Dar TSH-ul cum de a crescut de la 1.99 la 3.37? Am oprit de azi Femibionul si voi cumpara Elevit, macar asta nu are iod. Ma gandesc ca poate de asta a crescut atat de mult. Am inceput sa iau si ulei de cocos, desi gustul ma omoara. Insa tot mi-e teama ca nu voi reusi sa aduc valoarea sub 2 in maxim o luna...

Dar Vitamina D cum o fi scazut de la 34 la 26, daca ma aflu sub tratament de atatea luni?

Parca toate sunt impotriva...Parca nimic nu merge :(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu obisnuiam sa iau vit D 2000 ui de doua ori pe saptama. Acum, dupa fiv 2, dr mi-a spus sa iau zilnic. Dupa Anul Nou voi merge si eu sa o dozez, pentru prima oara. Pana acum nu am dozat-o.

Voi testa si tsh si amh si chiar vroiam sa va intreb: e mai bine sa dozez amh in ziua 3 a cm sau nu are nicio importanta cand o fac?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa stiam si eu de amh, ca se poate doza oricand, asta am inteles de la dr, dar citisem ceva pe net si de ziua 3. Nu degeaba mi-a zis mie dr sa nu mai dau atata importanta celor citite pe net...

E ca si in domeniul juridic (eu am terminat Dreptul), am citit destule aberatii juridice pe internet...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru, ce m-as bucura sa fie o sa fie o sarcina acolo in burtica la tine [flo2] ! Cred ca o beta te-ar lamuri cel mai bine. Eu nu am avut niciodata dureri sau stari decat inainte de a-mi veni menstruatia, dupa niciodata. O ecografie poate ar fi si ea de ajutor, daca e altceva acolo. Oricum un Craciun cu emotii [:)] .

Felicitari Laurita, sa creasca beta!

Ana ma bucur, sa cresteti mari acolo in continuare!

Felcitiari si tie Kyty, si bafta in continuare!

Ancax, asa este, histeroscopia este exploratorie si se verifica endometrul, ostiumurile tubare, daca sunt de dimensiuni normale, regulate si se intervine daca se gasesec polipi, endometrioza, fibroame, adeziuni intrauterine. Daca o faci inainte de stimulare poti cere sa faci si un endo scratching, care ajuta la implantare. Eu am facut-o cu anestezie de fiecare data, plus ca trebuie sa ai facute analize la sange de HIV si hepatite, test Papanicolau, mycoplasma, ureaplasma, hemoleucograma, cel putin mie mi s-au cerut. Bafta multa si sa-ti fie de folos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va recomand un film deosebit, celor care nu l-ati vazut poate deja, The light between oceans. E un film care poate o sa va si intristeze, e pentru noi cele care incercam sau am incercat sa ramanem insarcinate si nu numai. Eu l-am vazut cu sotul meu si de obicei, traiesc filmele, adica daca e de plans, plang  [:)] si sotul chiar se distra pe seama mea, ca vazandu-l cu el nu am tras boceala maxima.

Va pup si va doresc o seara minunata in continuare!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...