Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iar ma apuca scrisul noaptea. Când sa ma culc și eu au inceput aceleasi dureri ciudate prin burta: un fel de arsuri- furnicături in abdomenul inferior care țin de mult timp, simt ca se întinde ceva si în laterale sau vin și pleacă niște dureri gen menstruatie. Mai ma înțeapă și pe langa ombilic sau ovare. Parca îmi creste burta. Mi- e cald si a aparut iar stare de greata.

Încerc sa ma culc ca mâine ma duc la serviciu.

[batcap]   

Credeam ca după beta negativ îmi trec si simptomele.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, Corinka, velvet, multumesc! Desi mai am unele rețineri, totusi sunt linistită si pot sa ma bucur. Inca nu stiu decat 6-7 persoane din familie si desi imi vine sa urlu in gura mare, incerc sa ma mai abtin macar putin, pana mai trecem de perioada asta mai critica. Ma rog sa fie bine in continuare!

Corinka, asa e, nu am fost degeaba la Prislop, Dumnezeu mi-a ascultat rugăciunile.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotelu: acum vreo doi ani, formula elevit a fost modificata, introducand si iodul. Citeste cu atentie   prospectul.

 

O usoara crestere a TSH la instalarea sarcinii e normala, organismul are nevoie de cateva saptamani sa se adapteze la aparitia sarcinii. Cele cu tiroida sanatoasa nici nu au nevoie de tratament pentru aceasta crestere temporara.

 

Important e si FT4.

 

Pe site-ul synevo sunt informatii privitoare la valorile tsh si ft4 in sarcina, undeva spre finalul paginilor respective. Acolo sunt date si limitele pe trimestre de sarcina. 

 

Valorile difera considerabil de la un laborator la altul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

eu am fost la prislop de 2 ori,c-am simtit.si-am ramas singura cuc....poate asa trebuia si era mai bine pt mine...

Eu am fost la Prislop inainte de un examen important. Am picat examenul si am fost foarte dezamagita, insa l-am promovat in anul urmator si am ajuns sa-i multumesc lui Dumnezeu ca s-a intamplat asa. Daca l-as fi luat inainte ar fi trebuit sa ma mut cu serviciul din Cluj undeva in Moldova, dar asa, in anul urmator, m-am mutat la Oradea, mult mai aproape de casa si de Debretin, unde m-am dus pentru fiv. La momentul mutarii habar n-aveam ca voi intampina probleme de fertilitate.

Morala este ca de multe ori ni se indeplinesc dorintele, insa nu atunci cand vrem noi, ci atunci cand este momentul potrivit.

Velvet, sper ca si la tine [si la mine, de asemenea], sa nu mai dureze mult asteptarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvetina eu am fost la prislop dupa 4 ani de la divort ,ani care au fost groaznici si-mi pierdusem speranta ca voi intalni pe cineva compatibil cu mine.Coincidenta sau minune dar eu cred in a doua varianta,fix la o saptamana de la prislop l-am cunoscut pe actualul sot care e iubirea mea si-mi zice "ce rau i.mi pare ca nu ne.am cunoscut de mici si ,cu copii sau fara el vrea sa imbatraneasca langa mine".Apropo de Ramo careia ii e frica sa n-o lase sotul daca nu face bebe.Asa credeam si eu Ramo.El fiind mai tanar cu 3 ani jumate si fara probleme,asa gandeam si eu dar m-a linistit.Pai declaratie de iubire ca asta ,ce sa vreau mai mult.Nu va pierdeti speranta fetele.Va pup.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...