Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

Andrew, o sa intreb inainte de a cumpara Elevitul. Ieri n-am gasit decat varianta recomandata din sapt 13. Pe prospectul gasit pe net nu apare iodul, insa. In ceea ce priveste cresterea TSH-ului in sarcina, asa o fi. Doar ca eu nu sunt insarcinata :)

Velvet, mie mi-a recomandat farmacistul Vigantol oil. Azi am pus 10 picaturi (5000 UI), dar cred ca de maine o sa continui doar cu 8. 

Corinka, citisem si eu pe net ca uleiul de cocos s-ar lua pe stomacul gol, dar nu pot. Imi vine sa vars numai cand ma uit la el.

Si eu am fost la Prislop anul trecut sa ma rog sa scap de o hepatita c diagnosticata din intamplare si din cauza careia fusesem nevoita sa renunt la visul meu de a avea un copil. La cateva luni dupa, eram deja vindecata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

    Hello,hello...am net,yupiiiiiiiiiiii!

    Am citit pe sarite si am reluat,dar nu stiu ce a ramas prin creierasul meu [batcap] .

    Mimi pt tiroida sotului poti investiga la fel ca la noi:TSH,FT3 si FT4 si ATPO si anticorpi tireoglobulina(ceva in genul...nu-mi amintesc exact).

    Piscotel vit D se ia pe stomacul gol cam cu 30min inainte de masa,sublingual(se poate bea apa dupa ce inghiti picaturile).Preferabil si uleiul de cocos la fel,eventual il poti pune in cafea sau lapte decat in supa.Eu il tin in zone reci si e solid si il pot lua lejer,nu mi se face scarba...daca e lichid mi se intoarce stomacul.Vit D nu se lipeste in corp decat in prezenta magneziului si a altor minerale(Zn,Br,etc...dar astea le luam si din papa).Daca nu iei magneziu poti papa zilnic o cioco de minim 70%cacao sau 2linguri de cacao in amestec cu ce vrei tu(eu amestec 1/2banana+avocado+cacao).

    Maru te voi certa putin...dar nu tare.Putem fabrica simptome,dar singura chestie care nu o putem fabrica e beta.Din dorinta de a avea bebe creierul nostru ne poate amagi cu simptome false,pot fii date si de o suferinta adevarata a unor organe,dar pot fii si doar fictive.Eu le-am avut/am cel putin de 5 ori pe an si psiholoaga mi-a spus ca cel mai concludent si ca sa ma trezesc la realitate e sa fug la beta.Daca totusi am dureri,greturi,etc sa investighez cauzele si sa nu ma amagesc singura.Eu nu ii spun soatei pt a nu-i da sperante false,dar nici nu ma amagesc facand pipicheckuri unde mintea mea vede si a doua liniuta...cel mai simplu e sa arat cuiva testul sau sa fac o poza cu telefonul...de obicei liniuta e doar in mintea mea.

    Va pove imediat Craciunul meu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vera12 nu am gastrita, ar trebui sa ma doară stomacul cred. Ma doare abdomenul inferior. S- ar putea sa fie un sindrom de hiperstimulare intarziat. Am făcut stimulare cu 500- 550 de unități 14 zile. Dar a trecut un ciclu și nu am avut asa ceva. Asta a fost al doilea după stimulare. Acum sunt în al treilea ciclu deja, în ziua 8 . Nu îmi mai bat capul. O sa merg sa fac o ecografie sa vad cum mai e si endometru și poate ma lămurește medicul. 

Dea asa mi- am zis si eu ca poate le fabric când am văzut beta. [:-)))] Ma așteptam sa nu mai apară senzații, sa dispară ca prin minune.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, eu uleiul de cocos il faceam un gen de cioco ( ulei de cocos, pudra roscove si indulcita cu pasta de stafide apoi mai adaugam ceva fructe uscate gen merisor sau goji) si mancam 1- 2 dimineata, am incercat si eu sa il iau asa dar nu am reusit , imi venea sa vomit dupa.

Maru ,imi pare rau ca nu a iesit, am citit si tot am intrat zilnic, ma asteptam sa vii cu un beta pozitiv. Totusi nu cred sa fie de la stimularea de la fiv, dar cine stie e tare ciudat cum reactioneaza corpul nostru chiar dupa.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Deci sa incep cu Ajunul Craciunului.

  Sambata,am terminat cu colindatorii pe la 14,apoi pe la 17 mi-am terminat si eu treaba.Mai aveam de spalat pe jos in bucatarie,dar am zis ca las pt cand vor pleca toti la biserica(eu nu mergeam) ca sa se usuce frumos fara urme.Imi fac o  cafea si cand sa o savurez se ia curentul in tot satul...era vreo 17.30-17.45.Cand se ia curentul nici reteaua de apa nu functioneaza pt ca pompa e tot pe curent(reteaua satului).Si aprind frumos lumanarele prin casa ca sa nu stam pe intuneric si zic "hai sa intru pe net,macar sa fac urarile de rigoare"...dar telefon aproape descarcat si laptop asemenea:(((.Pe la 19.30 vine curentul...bag repede spalat pe jos,adapat animalute,pus chestii la incarcat.La 20 se ia curentul din nou si revine pe la 21.30,chiar inainte de a incepe slujba la biserica.Ma bag la o baie relaxanta,ies imi pun un pahar de vin fiert si cand sa intru pe net...ciu-ciu net.Ok,las ca intru de pe tel...dar in toata tevatura uit sa-mi incarc cartela de Orange(ca acolo am net mult si semnal bun) si asa ca stau 40min pe Vodafone sa-mi incarce o pagina ca in final sa-mi scrie ca "pagina nu raspunde in timp util" [batcap] .V-am citit pe sarite sau chiar deloc pana ieri cand am reusit sa "fur" putin net de prin alte parti.Bine macar ca am avut curent si cablu...ca altfel aveam cel mai de pomina Craciun.

    Ieri am fost si la eco,endo meu a fost promitator,6mm pe NATURAL si inca nu ovulasem.Dar cum LHul iesise mare era o luna moarta,insa m-am bucurat ca sunt pe drumul cel bun.Deci continui cu naturistele mele si imi bag ceva in estrogeni...care in afara de dureri crunte de burta mare diferenta nu au facut.Dr meu m-a anuntat ca anul viitor vom continua colaborarea decat daca sunt gravida...facuse o gluma la care eu am raspuns cu o strambatura.Si m-am amuzat teribil vazand o tipa imbracata exterior super elegant,cu palton bej si o palarie imensa(nu model texan)...pe dedesubt avea o camasa in carouri gen texana cum purtam eu in liceu...iar iubitul ei la asorteu cu camasa,bascheti si un tricou cu Supermen.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dea ma bucur ca ai revenit si ca merge totul bn,doamne ajuta ca anul 2017 sa fie anul gravidutelor.

Laurita felicitări pt beta.

Ana,Kyty ma bucur pt voi.

Restul fetelor  [flo2] nu prea am ținut pasul cu voi dar o sa încerc,va pup.

Cu mn nimic nou,astept sa vina marți sa merg la eco,abia astept.

Apropo stie cineva ce analize ar trb sa faca o graviduta in primele săptămâni de sarcina?

Mie si frica sa ma gândesc la analize sau alte ecografii,astept sa trec cu bn de prima ecografie. [:)]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, asa repede la eco? Pe mine m- a programat abia in 12.01 si au zis sa nu mai repet beta care era 92 in ziua 8. Binenteles ca nu am putut sta linistita si am repetat ieri, valoare 1200.

Intreb pentru ca stiu ca tu ai facut ET cu 2 zile inaintea mea.

 

Eu de Craciun la parinti, pe 24 ne - am intalnit mai multi prieteni , toti cu copilasi de la 2 luni la 4 ani, cadouri pt copii, etc, eram singurii de acolo fara copii si ne- am simtit un picut in plus, dar vine el si bebicul nostru. In rest urmatoarele zile o am pe nepotica mea de 10 ani care ma tine ocupata cu tot felul de jocuri, colorat .....

DEA, da ai avut ceva ghinion

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...