Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mira pai nu e repede deloc,marți ar trb sa fiu undeva  la 5s si 6z deci e perfect pt a confirma sarcina chiar daca nu o sa auzim inimioara măcar o sa vedem sacul sau sacii lol si avem confirmarea ca e o sarcina in uter,etc, ce sa-ti sp nu ma pricep prea bn dar sper sa imi dea mai multe info doc marți.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Piscotel vit D se ia pe stomacul gol cam cu 30min inainte de masa,sublingual(se poate bea apa dupa ce inghiti picaturile).Preferabil si uleiul de cocos la fel,eventual il poti pune in cafea sau lapte decat in supa.Eu il tin in zone reci si e solid si il pot lua lejer,nu mi se face scarba...daca e lichid mi se intoarce stomacul.

Si eu tin uleiul de cocos la rece, ca sa fie solid, dar e gretos si asa.

Referitor la vitamina D, doar picaturile se iau pe stomacul gol, Dea?

Eu iau sub forma de comprimate si stiam ca se iau dupa masa, asa le si iau, dupa micul dejun, impreuna cu Inofolic si cu Premens. Inainte de masa iau Euthyrox si uleiul de cocos.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Succes la eco, fetelor, sa aveti parte de bebei puternici!

Noi ne petrecem Sarbatorile la rude, am ajuns vineri seara, iar de sambata, din Ajun, mama a avut zilnic, fara exceptie, musafiri, iar azi mai asteptam doua ture, asa ca in fiecare seara am tot spalat farfurii si pahare. Mama e nascuta pe 27 decembrie si inregistrata pe 28, astfel ca intotdeauna primeste vizite in perioada asta.

M-am mai si imbolnavit, dar sper sa imi treaca si sa imi pot vizita o veche prietena care a venit de Sarbatori din SUA cu fetita de 5 luni (cu raceala asta nu indraznesc sa risc sa-i imbolnavesc micuta).

Si am planuit sa mergem si pana la Prislop saptamana asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si eu tin uleiul de cocos la rece, ca sa fie solid, dar e gretos si asa. Referitor la vitamina D, doar picaturile se iau pe stomacul gol, Dea? Eu iau sub forma de comprimate si stiam ca se iau dupa masa, asa le si iau, dupa micul dejun, impreuna cu Inofolic si cu Premens. Inainte de masa iau Euthyrox si uleiul de cocos.

    Sincer nu-mi amintesc cu tabletele...am luat doar 2-3cutii pana am gasit ulei.Normal vitaminele se iau in timpul mesei...deci ar fii normal sa le iei si dupa papa.Ce se ia sublingual in schimb stiu ca se ia sigur inainte de masa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvetina,3 ani ,mai mult chiar,aproape 4 ,nu am reusit sa-mi revin dupa divort,care nu a fost din vina mea.Toata lumea i-mi zicea ca nu e normal sa nu il uit dupa atata timp.Nu mai speram sa gasesc pe cineva compatibil si nu-mi placea nimeni din intalnirile aranjate de prieteni/rude si nu numai.Nu-mi ardea pur si simplu.Crede-ma,cand am iesit la intalnire cu actualul sot mi s-au inmuiat picioarele asa mult mi-a placut de el,a fost dragoste la prima vedere, am simtit din ziua aia ca el e si asa a fost.Asa ca,nu poti stii ce-ti rezerva viitorul chiar daca acum simti ca s-a terminat tot si ca faci degeaba umbra pamantului(eu asa simteam).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana super ca mergi deja la ecograf.Si eu m-am programat pe 10 ianuarie.Sa ne ajute D-zeu sa ne fie bine la toate și bebicii noștri sa fie puternici.Mira felicitări și doamne ajuta.In ce zi ți-a ieșit beta 1200. Va poop si aveti grija de voi

Doamne ajuta sa fie bn!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...