Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

Dana iti dau lista primita de mine pentru analizele din primul trimestru:

 

Alaninaminotransferaza (GPT/ALAT/ALT)

Aspartataminotransferaza (GOT/ASAT/AST)

Anti-TPO

Creatinina serica

Glucoza serica

Magneziu seric

Sideremie

TSH

Ag HBs

Anti-HCV

Anti-HIV 1+2

Determinarea factorului Rh

Fibrinogen

Grupa sanguina

Hemograma cu formula leucocitara cu Hb, Ht si indici

Timp de protrombina Quick

Timp de tromboplastina partial activat (aPTT)

Calciu ionic

RPR

Chlamydia trachomatis - Anticorpi Ig A

Chlamydia trachomatis - Anticorpi Ig G

Listeria monocytogenes

Profil Torch

Homocisteina

Urina - biochimie

Urina - sediment

Urocultura (cu antibiograma dupa caz)

 

Secretie vaginala

Cultura col

Mycoplasma

Ureaplasma

Papanicolau

Ag. Chlamydia

 

Secretiile daca au pana in 3 luni nu trebuie sa le mai repeti. Din analize sunt unele pe care banuiesc ca le ai deja facute, gen grupa de sange si RH

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Velvetina eu am fost la prislop dupa 4 ani de la divort ,ani care au fost groaznici si-mi pierdusem speranta ca voi intalni pe cineva compatibil cu mine.Coincidenta sau minune dar eu cred in a doua varianta,fix la o saptamana de la prislop l-am cunoscut pe actualul sot care e iubirea mea si-mi zice "ce rau i.mi pare ca nu ne.am cunoscut de mici si ,cu copii sau fara el vrea sa imbatraneasca langa mine".Apropo de Ramo careia ii e frica sa n-o lase sotul daca nu face bebe.Asa credeam si eu Ramo.El fiind mai tanar cu 3 ani jumate si fara probleme,asa gandeam si eu dar m-a linistit.Pai declaratie de iubire ca asta ,ce sa vreau mai mult.Nu va pierdeti speranta fetele.Va pup.

 

Ai dreptate Laurita!

 

Toate erau in capul meu! Am ramas cu trauma dupa primul divort... A fost o lovitura mare, pe ne pusa masa...nu imi imaginam ca se poate intampla asa ceva... Am trecut de la o casnicie perfecta, amandoi realizati profesional, impliniti (credeam eu) personal la Iadul pe pamant de pe o zi pe alta... Intr-o zi am aflat ca are viata dubla (individa m-a contactat)...

In fine.... Ii multumesc lui Dumnezeu ca l-a scos din.viata mea pt ca nu ma merita.

Si ii multumesc lui Dumnezeu pt iubitul meu sot care exact cum spuneai tu Laurita mi-a facut cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care o poate primi o femeie: "nimic si nimeni pe lumea asta nu ne poate desparti. Facem tot ce putem face, inclusiv adoptie de embrion, iar daca e sa nu fie adoptam un bebel sau poate doi...trei"

 

Cred ca am cam luat-o razna de la atatea medicamente... Dar si presiunea din partea parintilor a fost mare... Acum toata lumea este Zen :)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Velvetina eu am fost la prislop dupa 4 ani de la divort ,ani care au fost groaznici si-mi pierdusem speranta ca voi intalni pe cineva compatibil cu mine.Coincidenta sau minune dar eu cred in a doua varianta,fix la o saptamana de la prislop l-am cunoscut pe actualul sot care e iubirea mea si-mi zice "ce rau i.mi pare ca nu ne.am cunoscut de mici si ,cu copii sau fara el vrea sa imbatraneasca langa mine".Apropo de Ramo careia ii e frica sa n-o lase sotul daca nu face bebe.Asa credeam si eu Ramo.El fiind mai tanar cu 3 ani jumate si fara probleme,asa gandeam si eu dar m-a linistit.Pai declaratie de iubire ca asta ,ce sa vreau mai mult.Nu va pierdeti speranta fetele.Va pup.

 

Ai dreptate Laurita!

 

Toate erau in capul meu! Am ramas cu trauma dupa primul divort... A fost o lovitura mare, pe ne pusa masa...nu imi imaginam ca se poate intampla asa ceva... Am trecut de la o casnicie perfecta, amandoi realizati profesional, impliniti (credeam eu) personal la Iadul pe pamant de pe o zi pe alta... Intr-o zi am aflat ca are viata dubla (individa m-a contactat)...

In fine.... Ii multumesc lui Dumnezeu ca l-a scos din.viata mea pt ca nu ma merita.

Si ii multumesc lui Dumnezeu pt iubitul meu sot care exact cum spuneai tu Laurita mi-a facut cea mai frumoasa declaratie de dragoste pe care o poate primi o femeie: "nimic si nimeni pe lumea asta nu ne poate desparti. Facem tot ce putem face, inclusiv adoptie de embrion, iar daca e sa nu fie adoptam un bebel sau poate doi...trei"

 

Cred ca am cam luat-o razna de la atatea medicamente... Dar si presiunea din partea parintilor a fost mare... Acum toata lumea este Zen :)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Laurita lumea din afara crede ca sunt cea mai fericita.am reusit sa ma mobilizez f bine,mi-am schimbat garderoba,tot....dar seara,singura...trezita-n alta viata..asta e!oi vedea ce m-asteapta in continuare!sper doar ca nu mai rau,ca pana acum.
Nu mai rau Velvet!!!! Ai sa vezi, tot in mai bine! Sunt sigura ca ai sa fi nu bine...extrem de bine si fericita! Eu nu te cunosc personal...nu iti stiu toata povestea...dar ce stiu este suficient sa imi dau seama ca esti o persoana care merita tot binele din lume! Nu stiu de ce se intampla lucrurile in viata asta asa cum se intampla... doar intuiesc...Dar cred cu tarie ca dupa ce trece tot chinul si toata durerea te purifici si doar energii pozitive vin spre tine si se intampla minuni! Eu nu.pot sa spun ca cred in Dumnezeu cum cred majoritatea... Cred in ceva Divin, in energie pozitiva, in ceva ce guverneaza lumea aceasta si intr-un fel in karma. Cred foarte tare,  si viata mi-a dovedit asta, ca tot ce au facut ai nostri in trecut si ce au facut rudele partenerului, se abate asupra noastra. Am studiat si facut analiza istorica a familiei.mele si a ex-ului si toate au batut ceas. Cred foarte tare ca noi, ca indivizi suntem aici sa indreptam acesle lucruri pe care ai nostri in trecut (parinti, bunici, mosi stramosi) nu le-au indreptat. Si asta fac prin.existenta mea, incerc sa indrept lucrurile...sa fac numai bine iar ca copilul meu, viitori copii ai mei; sa nu duca mai departe aceeasi lupta... Nimic nu este intamplator pe lumea aceasta si sa nu uitam ca istoria este ciclică. Te imbratisez cu drag si ai sa vezi ca intr-o zi vei primi tot ce ti-ai dorit si viata ti se schimba in ceea meriti si ti-ai dorit vreodata. [flo2] Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana nu e chiar ok cu sangerarea maro si nici cu faptul ca au dispărut simptomele insa fara sa incerc a te încuraja degeaba vreau sa iti zic ca am pățit si eu asa la ultima sarcina ...simptomele mai dispar uneori dar revin pe seara sau a doua zi....in caz ca nu, atunci e grav....iar sangerarea poate fi de la un hematom ...asa a fost in cazul meu mai ales daca e maronie ... daca ar fi de la nivelul colului uterin ar fi roz rosiatic proaspăt dar asa se vede ca e mai veche sangerarea.....la mine chiar a fost la un moment dat rosu puternic ai mult, am dat fuga la medic si bebe era ok....asta s-a intamplat prima data la 6 sapt fix si apoi la 9 iar si apoi la 12....bine la mine s-au mai descoperit si alte probleme dar scurgerea respectivă nu insemna intotdeauna ceva rău....Te inteleg perfect cat de înspăimântător e si cum ai vrea sa poti sa ajuți cu ceva dar toți medicii mi-au zis si mie atunci ca nu am ce sa fac  [ascuns]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana nici eu nu am avut simptome si tot timpul ma gandeam daca mai e sau numai e acolo. Deabia acum la 8sapt+ pot sa spun ca am ceva senzatii de greata si arsuri infernale pe gat, dar nu tot timpul. Si eu am avut ceva maroneli saptamana trecuta, progestanul care se scurgea numai era alb, era maroniu. Am contactat doctorul si a spus ca atata timp cat nu e rosu e ok, sa incerc sa stau cat mai mult in pat, sa iau 1200 utro/zi si 3 nospa

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Dana,chiar daca iei progesteron sa nu ai impresia ca in caz de eliminare a embrionului ar opri sangerarea.Fiind maroneala e sange vechi care abia acum se elimina...zen dear.

    Legat de Craciun,nu ma simt ghinionista...ma consider norocoasa pt ca eu imi terminasem ce imi propusesem,iar problema cu netul a fost compensata de petrecerea a mai mult timp alaturi de cei dragi,quality time:)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...