Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu sh daca trb sa il iei forever lol dar eu iau de câțiva ani cu mici pauze,mai uitam Ba nu vroiam sa il iau etc,

tsh meu era destul de mare,parca 5-6 asa,am luat 3 luni 25mg si nu ma ajutat deloc si dupa am încercat cu 50mg si asta ma ajutat sa il scad sub 2.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Mimi,eu iau ulei de prin martie zilnic cate 2-3 lingurite.Luasem si cand am facut profilul lipidic si colesterolul mi-a iesit ala rau putin mai mare...dar inca era in bareme.Apoi am gasit si explicatia ca cortizonii pot influenta negativ colesterolul si eu luam atunci extract de muguri de coacaz.Iau si seleniu pt tiroida,dar nu zilnic...la 2-3z cate 200mg de la Secom.Pt colesterol e bun si Omega 3 sau uleiul de Krill,dar eu ma gandesc ca poate a fost influentat de ceva acum.

    Eu am avut vesnic TSH in jur de 2,5.In martie imi crescuse la 4,41 de la estrogeni si am luat vreo saptamana eutyrox...mai rau ma simteam si am renuntat.Am reinceput uleiul de cocos si dupa vreo 1-2 sapt m-a lasat senzatia de gatuire si in iunie TSHul era vreo 1,7.In sept era cam tot aceeasi valoare deci am continuat pt ca intr'adevar iarna tiroida e mai lenesa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu iau Omega 3 sub forma de ulei de peste de la Carlson, ce-i drept nu zilnic ca mai uit. Poate ca am mancat prea multa carne perioada asta.

Poate pentru TSH ar trebui sa iau mai mult ulei de cocos si poate niste seleniu. Seleniu se ia in sarcina sau trebuie oprit?

O sa mai refac analizele dupa un timp. Azi se pare ca nu a fost ziua mea  [:)] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mimi eu aveam tsh in jur de 1.9-2. La recomandarea endocrinologului am luat euthyrox 25 de anul trecut din noiembrie pana acum. La fet tsh a fost 1.17 deci ok. In primele 3 saptamani de administrare crescuse pana la 3 dar pe urma s a reglat. Acum in sarcina mi-a iesit 0.19 deci foarte mic. Am vb cu endocrinologul si mi-a zis sa iau timp de 10 zile jumatate de tableta dupa care sa il elimin. Referitor la colesterol si eu inainte de a incepe sa fac intralipid aveam analizele ok. Acum dupa 4 doze de intralipid, pentru ca era oferta la synevo la profilul lipidic am refacut analizele si sunt dezastru total.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mersi, M3ryro. Eu ma gandesc sa mai incerc cu ulei de cocos vreo 2 saptamani si seleniu si daca nu scade deloc sa ma apuc de euthyrox. Probabil ca a contat si TSH-ul si intralipidul la implantare. Nici nu vreau sa ma gandesc dupa intralipid, eu eram asa de relaxata pe partea de colesterol ca niciodata nu mi-a iesit peste limite, mai putin cel rau. Ma gandesc sa ma duc sa fac analizele data viitoare dupa o zi de post  [:)].

In rest am vazut ca sunteti bine si cresteti  [:)].

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo multumesc pt cuvintele de apreciere,cuvinte frumoase ..... [flor] si eu intr-o zi am aflat cam acelasi lucru....sper ca voi bine intr-o alta zi...life goes on,no matter what,nu?

 

Laurita  [flo2] 

 

mimi mie mi-a zis dr meu ca TSH ul il vrea 2-2,5.acum fara tratament,fara nimic,mi-a iesit 2,08.eu am luat anul trecut euthyrox o perioda scurta,nu mai stiu cat.mi-a scazut TSH ul f repede de pe la 3 si ceva la 1,nu stiu cat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...