Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

Buna dimineata!

 

Bine v am regasit! Anul trecut eram pe aici cu voi in asteptarea fiv si apoi cu suplimentele a venit bb. Am avut ceva probleme si s a nascut prematur la 36 de saptamani. 

Acuma dupa 6 luni de oboseala si nedormit am venit inapoi al voi.

 

Vreau sa le multumesc in special lui Gabyv!! Te pup mult de tot! Suplimentele recomandate de tine m au ajutat muuuult!

 

Si lui Dea pentru explicatii si ajutor! Te pup si te strang in brate de aici de departe!!

 

Iata am venit sa mi spun povestea si poate ajuta pe cineva

pun intai "dovezile"

pentru reglarea hormonilor tiroidieni si in consecinta a ovulatiei am luat ceai de maghiran am aflat aici

"je trouve sur un ancien message une fille qui parle de merdedouche qui fait baisser le FSH une petite recherche me donne ce qui suit : merdedeche est un mot arabe qui veut dire marjolaine je l'ai acheté chez un herboriste qui me dit qu'il permet une bonne ovulation et qu'il faut le prendre en infusion chaque soir au coucher je l'ai fait pendant un mois et la suite est que du bonheur pas de règles pendant 15 jours et un test positif ce matin mon medecin me confirme que c bel et bien une grossesse je souligne que j'ai 43 ans et mon fhs et de 19 bon courage les fille."

 

pentru lubrifiere naturala - suc de grepfruit (la sticla din comoditate)

 

pentru reducerea coagularii - eu aveam hipercoagulare - ceai de urzica 1/2 lingurita la cana; luam 2 cani; se mai poate lua si spirulina daca aveti  sursa ne poluata si luati deja de ceva timp; sau ceai de musetel etc

 

am mai luat laptisor de matca in fiole sau crud in miere, seleniu si zinc, de 3 ori pe zi 

 

vitamine pentru sarcina si minerale

 

si am luat onagra (atentie ovulatia poate fi intarziata daca luati are efect progesteronic)

 

Sper sa nu fi suparat pe nimeni si sa ajute pe cineva!

 

Aici am aflat inca un lucru surprinzator - una din patru femei care nu raman insarcinate au probleme de hipercoagulare. Medicii mi au spus ca nu se fac mereu teste si ca pot sa nu fie concludente Nidarea implica o foarte buna irigare sanguina si in final mi au facut testele de coagulare avansate si anticoagulante dupa care am ramas insarcinata - s a fixat in sfarsit un ovul fecundat pe uter (la mine uterul era foarte gros avand fibroame intramusculare; atat era de gros in sarcina incat nu se vedea bebe la ecografie cum trebuie nu au putut sa l masoare si a trebuit sa fac amniocenteza) In mod bizar aveam timpul quick normal deci nu iesea la testul simplu hipercoagulabilitatea.

 

Pupici tuturor!!!

    Aacor ma bucur mult ca ai reaparut si ca sarcina a fost cu happyend...nu indrazneam sa te contactez,scenarii naspa erau in capul meu si nu vroiam sa zgandar ceva.Ce vroiam sa te intreb daca ne mai citesti:ai scris grapefruit pt lubrefiere,vroiai sa spui pt buna circulatie sanguina sau lubrefiere vaginala?!Eu am citit despre beneficiile aspra circulatiei,dar atentie fetelor ca interactioneaza cu/si anuleaza multe medicamente.

    Multa,multa sanatate si sa ai parte de multe bucurii!Si sa ai grija de tine pt ca bebe are nevoie de mami.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

In vacanta de iarna luata prin octombrie am fost la un hotel cu masa si acolo am mancat grapefruit. Am observat cu uimire ca lubrifierea vaginala era incredibila dupa consum. 

 

Nu luam pastile decat cele naturiste in vacanta. Ma pregateam sa incep fiv - am avut niste pierderi de sarcina si trebuia sa luam o pauza inainte de medicamente in plus nu aveam destui bani.

 

Am platit naturistele peste o mie de euro - laptisorul de matca m a costat enorm fiind proaspat si luat in cantitati mari - o lingurita de 3 ori pe zi. Ce pot spune este ca am reusit sa se fixeze embrionul, o fi ajutat si laptisorul la ceva. am avut amh foarte mic 0.8 scdere spre 0.6 si medicul nu credea prea mult in calitatea ovulelor.

 

gata am fugit

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, Dea voi parca luati taxofit parca nu? Si am vazut ca aveti unTSH in limite, Dea tu iei si ulei de cocos si seleniu. Eu ma gandesc ca poate ar trebui sa renunt la Femibionul cu iod nu? Poate asa mai scade TSH-ul.

Piscotel tu ce vitamine iei?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

va salut

 

mimi eu am renuntat la femibion din momentul in care mi-a iesit TSH ul 3.l-am inlocuit cu Taxofit imediat.

 

prolactina se face oricand.dupa 2 ore de la trezire si dua 20 min de stat linistita inainte de recoltare.eu in 2011 nu stiam astea si mi-a iesit f buna.acum,ma inteapa de 2 ori,la lab unde o fac mereu de atunci,adica cu 20 min pauza intre ace,si de-abia acum mi-a iesit la limita superioara.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrew, da, cred ca pana la urma o sa comand vitamine fara iod. Nu am mai avut probleme cu tiroida inainte de stimularea de la FIV-ul de luna trecuta, dar mi-e teama sa continui cu iodul. Sper sa-si revina rapid....

Mimi, cu acordul lui PK iau urmatoarele:

Femibion 1 (oprit de cateva zile)

Vitamina D (2000 UI, crescut de 2 zile la 4000 UI)

Magne B6- 1 tb

Omega 3- 1 tb

Metafolin- 400  mcg

Ubiquinol- 600 mg

Ideea era sa pregatesc organismul pentru un FIV2, daca transferul va decurge altfel decat imi doresc...Numai ca ultimul AMH (0.4), nu prea ma mai lasa sa sper....Acum ma intreb si daca FET-ul mai poate fi facut la sfarsit de ianuarie/inceput de februarie....

Dupa ce ti-am raspuns mai devreme, am inceput sa simt ca ma strange ceva de gat [:-)))] Oare e doar in mintea mea?  [batcap]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Dea aveti dreptate.  Am găsit la sanador loc liber la 8 seara.  Gynera mea are telefonul închis, cred ca nu lucrează. 

M- am trezit bine.  M- am desbalonat. [:-)))]  Bineînțeles ca iar nu îmi vine sa ma duc la doctor ca nu mai simt nimic, asa mici înțepături dar astea sunt normale ca as fi în preajma ovulației. Dar știu ca la noapte se pot întoarce simptomele. 

Va pup. :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...