Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 138


o-baba

Recommended Posts

  • Răspunsuri 582
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laurita, imi pare sincer rau. 

Velvet mersi, o sa cer si eu asa cand o sa fac prolactina. Si eu m-am gandit intr-o perioada sa schimb pe fara iod, dar m-am gandit ca nu afecteaza prea mult tiroida si am lasat asa. Acum imi pare rau.

Piscotel​ nici eu nu cred ca o sa mai iau femibionul de la noi. O sa-mi comand de pe farmexpress ori taxofit, ori femibion fara iod, inca nu stiu. Stiu doar ca taxofitul e mai ieftin.

Dea asa este, se gaseste in alimente. Daca as ramane insarcinata si as lua taxofit nu este de ajuns, ar trebui sa iau si altceva?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ramo multumesc pt cuvintele de apreciere,cuvinte frumoase ..... [flor] si eu intr-o zi am aflat cam acelasi lucru....sper ca voi bine intr-o alta zi...life goes on,no matter what,nu? Laurita [flo2] mimi mie mi-a zis dr meu ca TSH ul il vrea 2-2,5.acum fara tratament,fara nimic,mi-a iesit 2,08.eu am luat anul trecut euthyrox o perioda scurta,nu mai stiu cat.mi-a scazut TSH ul f repede de pe la 3 si ceva la 1,nu stiu cat.

 

O sa fi bine!!! Ai sa vezi... timpul le vindeca pe toate..

 

Eu dupa experienta mea de viata...tot citesc...invat...incerc sa invat si sa ma setez in asa fel incat lucrurile lumesti (asta inclusiv persoanele din viata mea) sa inteleg ca nu imi apartin.... Ca oamenii se nasc liberi si trebuie sa fie liberi... dar libertatea asta trebuie inseleasa corect...Iar acum daca dam peste un idiot si intelege libertatea altcumva... sa se tot duca cat il tin picioarele. 

Ideea este ca tot incerc, nu imi ieste pe tot parcursul anului :))))....mai am perioade si perioade. Ca na ii greu si nu sta in cultura noastra si in credinta noastra sa nu te legi de nimic ce este lumesc, sa nu apreciezi bunurile lumesti...

 

Imi tot zic: "nu trebuie sa ma supar si sa plang dupa prunc ca nu isi petrece sarbatorile cu mine, dar eu tot plang zilnic de dorul lui. ( ii cu psihopatul sarbatorile acestea)

Trebuie sa inteleg ca intr.o zi oricum pleaca de tot...ca isi face viata lui, alegerile lui... Si vorba aia si pasarea zboara din cuib cand poate zbura si isi alege drumul ei." 

 

 

Eu fag yoga de cativa ani, incearca...poate o sa.ti placa. Pt mine este cel mai bun sport fizic si psihic.

M.a ajutat foarte mult sa inteleg tot ce se intampla in jurul meu, sa vad cu alti ochi lumea si tot ce ne inconjoara.

M.am intors la natura, saptamanal evadez la munte, tot ce consum consum din gospodarie proprie (de la socrela) si de la tarani.

Iar toata vara in wk nd colind tara, cu cortul sau in case vechi autentice.

 

Te pup si ai incredere ca o sa fie bine!

[flor]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dea[/b] asa este, se gaseste in alimente. Daca as ramane insarcinata si as lua taxofit nu este de ajuns, ar trebui sa iau si altceva?

    Daca ai o alimentatie diversificata si cat mai curata e indeajuns.In caz de retard la bebe atunci mai poti baga Elevitul sau alte prenatale bogate in minerale,nu numai in Beuri.

    La alimentatie curata ma refer la produse cat mai naturale,daca ai surse de la bunicute,matusici go for it.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

A venit rezultatul la beta-7,82.M-am certat putin cu Doamne Doamne,dar asta e ,mergem mai departe.Nu vreau sa plang deloc.I-mi voi face programare sa demarez pt al doilea fiv.

 

Laurita,

 

Esti foarte puternica! 

 

Eu am plans doua sapt dupa primul FIV....

 

Sa ajute Dumnezeu sa fie bine la FIV 2

  

Te pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...